خواص اثبات شده رب انار / خرید رب انار خانگی

1- خواص رب انار برای سیستم ایمنی بدن
رب انار حاوی آنتی اکسیدان های مختلف، به ویژه ویتامین C است که برای سیستم ایمنی مفید هستند. در هنگام هضم مواد غذایی، فرآیندی به نام اکسیداسیون روی می دهد که طی این فرآیند رادیکال های آزاد ایجاد می شوند. رادیکال های آزاد بافت های مختلف بدن را تخریب کرده و باعث بروز بیماری هایی مانند سرطان و بیماری قلبی می شوند. رادیکال های آزاد علاوه بر غذا، از طریق آلودگی های محیطی نظیر دود و تشعشعات وارد بدن می شوند. آنتی اکسیدان ها به سیستم ایمنی کمک می کنند تا از سلول های بدن در برابر تاثیرات مخرب رادیکال های آزاد محافظت کنند.

2- کاهش کلسترول و حفظ سلامت قلب
کلسترول بد مهمترین عامل بروز بیماری های قلبی است. این نوع کلسترول با رسوب در رگهای خونی باعث تنگ شدن و سخت شدن دیواره عروق شده و فشار بر ماهیچه قلب برای پمپاژ خون به بخش های مختلف بدن را دو چندان می کند. آب انار می تواند مانع از تجمع کلسترول در رگها شود یا سرعت آن را کاهش دهد. انار حاوی مقادیر بالایی از آنتی اکسیدان های پلی فنول است که می توانند میزان لیپوپروتئین های با دانسیته پایین را کاهش دهند؛ لیپوپروتئین های با دانسیته پایین ترکیباتی هستند که زمینه را برای رسوب کلسترول فراهم می کنند.

3- رب انار سرشار از ویتامین B
رب انار حاوی انواع ویتامین های گروه B از جمله B1، B3، B5 و B6 است. ویتامین B1 یا تیامین علاوه بر کمک به بدن در تولید انرژی، در بهبود عملکرد آنزیم های مفید برای ماهیچه ها، سیستم قلبی عروقی و سیستم عصبی نیز موثر است. ویتامین B3 یا نیاسین به حفظ سلامت و شادابی پوست، سیستم عصبی و سیستم گوارش بدن کمک می کند. ویتامین B5 یا پانتوتنیک اسید به ارتقاء رشد و نمو طبیعی بدن به ویژه در دوران جوانی کمک می کند. ویتامین B6 یا پیریدوکسین به تجزیه پروتئین دریافتی از مواد غذایی و نیز حفظ سلامت سلول (گلبول) های قرمز خون کمک می کند.

 

چطوری یه آسپرین طبیعی درست کنیم؟!

آبغوره و رب انار رو به نسبت 3 به 2 مخلوط کنید و روزی یک تا سه بار به صورت رقیق شده با آب مصرف کنید.
این شربت برای تصفیه و کاهش غلظت خون مفیده، مخصوصا کسانى که غلظت خون با فشار بالا دارند. و در واقع کار آسپرین را در بدن انجام می دهد.

منبع: تبیان

 

ویژگی های رب انار سلوا:

- برای تقویت معده و کبد مفید است

- کاهش کلسترول بد

- تقویت سیستم امینی بدن

- پیش گیری از سرطان

- مفید برای لاغری و از بین رفتن چربی های دور شکم

- تولید خانگی از دانه های انار بدون پوست