خواص برنج شوشتر / برنج جنوب

در سالهای ابتدایی کشت عمده برنج عنبر بو در سرزمین سخت خوزستان و با آن آب شورش کسی فکر نمی‌کرد این برنج معروف و پرفروش شود. شاید یکی از دلایل آن، معرفی و عرضه آن توسط جنوبی‌های خون گرم باشد.

این برنج جنوبی از اقلام چمپا محسوب می‌گردد و علاوه بر قیمت مناسبش، این قدر طعم و مزه دارد که با صلح و صفا در کنار برنج شمالی‌ها(مثل برنج طارم، هاشمی، صدری و...) قرار می‌گیرد و جزو برنج‌هایی می‌شود که فروششان خوب است. این برنج در شهرهای مختلف ایران خواهان زیادی دارد، چه مصرف‌کننده خانگی و چه فروشنده جزئی یا عمده برنج.

شاید به نظر بعضی‌ها برنج عنبربو خیلی قد نکشد اما طعم و عطر خوبی دارد و اگر آن را برای پذیرایی از مهمان هم در نظر نگیرید، بر اساس تجربه خرید و پخت آن‌هایی که از این برنج مصرف کرده‌اند، حداقل برای مصرف خودتان مشتری آن می‌شوید. همچنین این برنج سبک است و معده را اذیت نمی‌کند و می‌توان آن را به‌صورت آبکش یا کته استفاده کرد.

این برنج دارای طبعی گرم است. مصرف برنج عنبر بو برای افرادی که دچار سوءتغذیه شدید هستند بسیار مفید است. همچنین موجب کاهش تری‌گلیسرید خون و فشارخون می‌گردد و نیز باعث افزایش مقاومت نسبت به انسولین می‌گردد و برای بیماران دیابتی بسیار مفید است. برنج عنبر بو سرشار از فیبر، ویتامین B و E و مواد معدنی مغذی است. با هر مقدار مصرف این برنج، لایه چربی روی شکم ایجاد نمی‌شود و بسیار سبک بوده و هضم آن نیز آسان است!


شما همراهان گرامی می توانید برای ثبت سفارش برنج عنبربو به دسته حبوبات و برنج اپلیکیشن سلوا مراجعه کنید.