هفتمین عامل مرگ‌ و میر بشر

دیابت یا مرض قند یکى از شایع‌ترین بیمارى‌هاى خاموشی است که تبعات جسمی، روانی و اجتماعی فراوان دارد. مجمع عمومی سازمان ملل در ۲۰ دسامبر ۲۰۰۶ با  تصویب قطعنامه برجسته و منحصر به فرد، دیابت را "یک بیماری مزمن و ناتوان کننده با هزینه های هنگفت“ معرفی کرد که خانواده‌ها، دولت ها و کل جهان با آن مواجه است.

سازمان جهانی بهداشت بیماری قند را یکی از عوامل اصلی نابینایی، نارسایی کلیه، سکته‌ قلبی و مغزی و قطع عضو در نیمه‌ پایینی بدن برشمرده و پیش‌بینی می‌کند که این بیماری تا سال 2030 به هفتمین عامل مرگ‌ومیر بشر تبدیل شود.

 

14 نوامبر یا ۲۳ آبان روز جهانی دیابت نامگذاری شده است. هدف از نامگذاری چنین روزی افزایش آگاهی عمومی در ارتباط با علل، عوارض، پیشگیری و درمان این پدیده روزافزون است. برای اعلام تصویب روز جهانی دیابت  از سوی سازمان ملل و نیز جهت تأکید بر مبارزه برای پیشگیری از دیابت، استفاده از یک دایره به عنوان نشان «همه با هم علیه دیابت»، تصویب  شد. دایره آبی دیابت، نشان اتحاد جهانی برای مبارزه علیه دیابت است!   

سلوا هم از آنجایی که همیشه به فکر سلامت افراد جامعه بوده و هست در سبد خود محصولات خاص و ویژه ای دارد که کاملاً برای افراد دیابتی مناسب بوده و برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری جایگزین مناسبی برای بسیاری از مواد غذایی دیگر می باشد، از جمله این محصولات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- عسل ۵ ستاره سلوا با میزان ساکاروز بسیار کم و بدون شکر و کلسترول

 

 2- حلوا ارده با شیره و ارده شیره سنتی که در تولید آنها به جای شکر از شیره انگور استفاده شده است.

 

3- شربت سیب سلوا که صد در صد طبیعی و بدون هیچ گونه ماده افزودنی و شکر تولید می شود.

 

4- ارده عسل که از ترکیب ارده و عسل طبیعی ساخته شده است.

 

5- سکنجبین عسلی که به جای شکر از عسل برای شیرین شدن استفاده شده است.