خواص شگفت انگیز سنگ نمک جهرم/خرید سنگ نمک

نمک حقیقی طعام، نمکیست که فاقد فلزات سنگین سمی ولی دارای عناصر و املاح مفید برای بدن است و همانطور که می دانید امروزه به نمک کلرور سدیم نقدهایی وارد می شود و دلیل آن این است که در طب سنتی چنین نمکی خلاف مکانیسم نظام سلامت‌ بدن عمل می کند و طب سنتی معتقد است که نمک مورد تأیید روایات مستند اسلامی، نمکی می باشد که 72 بیماری را درمان می‌بخشد.

همچنین نمک دریا شامل فلزات سنگین همچون نیکل، سرب، آرسنیک، جیوه و کادمیوم است، این نمک علاوه برداشتن ناخالصی‌ها، دارای میزان کم ید و یا حتی فاقد ید بوده که نیاز روزانه بدن به ید را تأمین نمی‌کند به همین دلیل مصرف نمک دریایی توصیه نمی شود. لذا هنگام خرید نمک، به نوع دریایی یا معدنی آن توجه داشته باشید.

 

بهترین نوع نمک برای مصرف روزانه در مواد خوراکی، نمک معدنی یا نمک مربوط به گنبدهای نمکیست. درست است که امروزه، سنگ نمک کمتر از دیرباز در بازار یافت می شود و تنها امکان خرید نمک های یددار و تصفیه شده در بازار وجود دارد، اما در گذشته، سنگ نمک مصرف بسیاری داشته و خواص درمانی آن، نه تنها شامل روح و روان فرد میشد، بلکه مصرف خوراکی آن سبب میشد تا بسیاری از بیماری ها از بدن فرد دور شود. چند مورد از فواید استفاده سنگ نمک خوراکی به شرح زیرند:

- ترکیب سنگ نمک با سرکه، محلولی تهوع آور

- ترکیبی از سنگ نمک و شیر گاو، بهبود بخش لکه های پوستی

- استشمام بخار سنگ نمک برای رفع بیماری های تنفسی

نمک طبیعی جهرم از معادن سنگ نمک جهرم استخراج می شود که سرشار از کلسیم, پتاسیم, ید طبیعی و... است و ظاهری شبیه به نمک معمولی دارد اما برخلاف نمک معمولی باعث افزایش فشار خون نشده و حاوی موادیست که برای بدن مفید است. نمک جهرم به‌دلیل طبیعی بودن باعث بروز بیماری قلبی نمی شود و احساس تورم ناشی از نگهداری آب در بدن را به‌همراه ندارد، بنابراین موجب افزایش وزن نشده و مواد معدنی و مغذی برای حفظ سلول‌های خونی بدن را نیز تأمین می‌کند.

یکی از دستورات پیامبر گرامی اسلام(ص) خوردن کمی نمک قبل از غذا می باشد که امروزه طب سنتی دلیل این موضوع را بیان کرده است و تاکید می کند که نمک به دلیل داشتن مزاج گرم و خشک رطوبت و سرمای معده را از بین می برد و به هضم غذا کمک می کند و باعث جلوگیری از ترش کردن و احساس سوزش سر معده بعد از غذا خوردن می شود. البته باید توجه داشت مصرف بیش از اندازه نمک موجب مشکلات عدیده ای می شود و مصرف نمک قبل و بعد از غذا باید کم و در حد تعادل صورت گیرد.

 

در رابطه به معادن نمک جهرم در سایت ایسنا آمده است:

معدن شاعلمدار یا کوه نمک، یکی از معادن نمک واقع در شهرستان جهرم است که با ذخیره‌ی قطعی ۸۰۰ هزار تن، سال‌هاست به قیمتی پائین به اروپا صادر و در ممالک خارجه به قیمت گزاف فروخته می‌شود.

 

امکان خرید سنگ نمک جهرم در سبد محصولات سلوا وجود دارد و از طریق اپلیکیشن سلوا می توانید ثبت سفارش کنید.

منابع: bazdeh.org ، stylecraze.com , tasnimnews.com