فواید سنگ نمک جهرم

 نمک در هر دو نوع چه به دست آمده از آب دریا و چه سنگ نمک، از دیرباز شناخته شده و به عنوان یکی از مواد غذایی سودمند برای هضم غذا و دفع مواد زائد بدن به کار برده میشد.

 نمک طبیعی حقیقی طعام نمکیست که فاقد فلزات سنگین سمی ولی دارای عناصر و املاح مفید برای بدنِ و اینکه امروزه به نمک کلرور سدیم نقدهایی وارد میشه بخاطر اینه که, در طب اسلامی ایرانی چنین نمکی خلاف مکانیسم نظام سلامت‌محور طب ایرانیه و طب ایرانی اسلامی معتقده که نمک سالم طبیعی مورد تأیید روایات مستند اسلامی، نمکیِ که 72 بیماری را درمان می‌بخشه.

 درسته که امروزه، سنگ نمک کمتر از دیرباز در بازار یافت میشه و تنها امکان خرید نمک های یددار و تصفیه شده در بازار وجود داره، اما در گذشته، سنگ نمک مصرف بسیاری داشته و خواص درمانی آن، نه تنها شامل روح و روان فرد میشد، بلکه مصرف خوراکی آن سبب میشد تا بسیاری از بیماری ها از بدن فرد دور شود. چند مورد از فواید استفاده سنگ نمک خوراکی به شرح زیرند:

- ترکیب سنگ نمک با سرکه، محلولی تهوع آور

- ترکیبی از سنگ نمک و شیر گاو، بهبود بخش لکه های پوستی

- استشمام بخار سنگ نمک برای رفع بیماری های تنفسی

نمک طبیعی جهرم از معادن سنگ نمک جهرم استخراج میشه که سرشار از کلسیم, پتاسیم, ید طبیعی و ... است و ظاهری شبیه به نمک معمولی داره اما برخلاف نمک معمولی باعث افزایش فشار خون نشده و حاوی موادیِ که برای بدن مفیده.

 نمک جهرم به‌دلیل طبیعی بودن باعث بروز بیماری قلبی نمیشه و احساس تورم ناشی از نگهداری آب در بدن رو به‌همراه نداره، بنابراین موجب افزایش وزن نمیشه و مواد معدنی و مغذی برای حفظ سلول‌های خونی بدن را نیز تأمین می‌کنه.

یکی از دستورات پیامبر گرامی اسلام خوردن کمی نمک قبل از غذا می باشد که امروزه طب سنتی دلیل این موضوع را بیان کرده است و تاکید می کند که نمک به دلیل داشتن مزاج گرم و خشک رطوبت و سرمای معده را از بین می برد و به هضم غذا کمک می کند وباعث جلوگیری از ترش کردن و احساس سوزش سر دل بعد از عذا خوردن می شود.

 البته باید توجه داشت مصرف بیش از اندازه نمک موجب مشکلات عدیده ای می شود و مصرف نمک قبل و بعد از غذا باید کم و در حد تعادل صورت گیرد.

امکان خرید سنگ نمک جهرم در سبد محصولات سلوا وجود دارد و از طریق اپلیکیشن سلوا می توانید ثبت سفارش کنید.