بنر نماینده سلوا

مراکز فروش محصولات ارگانیک در تهران و شعب سلوا، فروشگاه محصولات ارگانیک

1399/10/14   43

فهرست مطالب    

مقدمه ای درباره مرکزهای فروش محصولات ارگانیک در تهران

توضیحات کوتاه و مختصر درباره محصولات ارگانیک

کشاورزان عادی برای بالارفتن آمار رشد گیاهان چه می کنند؟

آفات مهم و با اهمیت سبزیجات در یک نگاه کلی

فهرست تصاویر           

شکل 1: مراکز فروش محصولات ارگانیک در تهران

شکل 2:  محصولات ارگانیک در تهران

 


 

 

مقدمه ای درباره مرکزهای فروش محصولات ارگانیک در تهران

امروزه تب مصرف غذاهای ارگانیک یا همان مواد غذایی که به صورت طبیعی و بدون هیچ گونه کود یا آفت کشی بزرگ می‌شود. در بین مردم، مغازه ها و میوه‌فروشی‌ها بالا گرفته اند. تصور کنید در یک مغازه میوه‌ فروشی هستید، یک طرف سیب‌های ارگانیک و از لحاظ دیگر سیبهای معمولی به صورت مرتب چیده شده اند. هر جفت آنها به اندازه کافی سفت، براق و قرمز به نظر می‌رسد. حتی می دانیم که جفت آنها به اندازه کافی ویتامین و فیبر دارد و از طرفی فاقد چربی، سدیم و کلسترول نیز است. برای خرید این محصولات میتوانید به مراکز فروش محصولات ارگانیک در تهران سلوا، فروشگاه محصولات ارگانیک، سالم و روستایی مراجعه کنید. حال پرسش اینجاست که تفاوت این دو چیست. و چه چیزی باعث شده مواد غذایی ارگانیک در قیاس با انواع معمولی گران تر باشد؟

 

 توضیحات کوتاه و مختصر درباره محصولات ارگانیک

واژه ارگانیک به یا کارکردن کشاورزان در زمان پرورش،پروسه تولید و حتی فرآوری کالاهایی مانند سبزیجات، میوه ها و حبوبات اشاره میکند. در همین حال لبنیات و حتی گوشت نیز که در رده محصولات دامی جا دارد، از این دسته بندی جدا نیست. برای خرید این محصولات میتوانید به مراکز فروش محصولات ارگانیک در تهران sabadsalva مراجعه کنید.

هدف کشاورزان و دامپرورانی که در این زمینه کار می کنند. به صورت مشخص حفاظت از خاک و آب به عنوان دو عنصر اصلی تولید کالا و در عین حال کم کردن آلودگی هاست. در حقیقت کشاورزان و دامپرورانی که محصولات خود را به شیوه ارگانیک پرورش می دهند. به هیچ وجه از راه های قراردادی و معمول برای کوددهی، مدیریت آفات و حتی راه های رایج مقابله با مدلهای بیماری های دامی مصرف نمی کنند.

در مورد خرید و فروش لبنیات محلی اطلاعاتی برای شما ارائه شده است. که بهتر است آن را بخوانید.

شکل 1: مراکز فروش محصولات ارگانیک در تهران

یک کشاورز ارگانیک به جای اینکه از علف کش های شیمیایی مصرف کند. از راه های تقریبا طاقت فرسا ولی زندگی دوست تر، مثل کشت دوره ای، پخش مالچ و دیگر راه های مناسب استفاده میشد. همچنین کودهای حیوانی نیز در تقویت و یا کنترل کردن آفت های موجود ماثر بوده است.

همچنین توصیه میشود که مقاله ای که در خصوص خرید عمده محصولات ارگانیک نوشته شده است را نیز مطالعه نمائید.

 

کشاورزان عادی برای بالارفتن آمار رشد گیاهان چه می کنند؟

کشاورزان عادی برای بالا بردن آمار رشد گیاهان از کودهای شیمیایی استفاده می کنند. اما کشاورز های ارگانیک، از کودهای طبیعی مثل کودهای مخصوص حیوان و کمپوست (مخلوط کود گیاهی و خاک) فقط برای رشد گیاه بلکه حتی برای تغذیه خاک کمک خواهد گرفت.

کشاورزان معمولی برای کم کردن آفات و بیماری ها، حشره کش های سنتزی و مصنوعی را روی کالاهای خود اسپری خواهند کرد. ولی کشاورزان ارگانیک آفت کش های خود را از منبع های طبیعی می گیرند. آنها برای این منظور بیشتر از خوبی های حشرات و پرندگان در کنترل زادآوری دیگر حشرات یا حتی به عنوان تله استفاده می کنند. برای خرید این محصولات میتوانید به مراکز فروش محصولات ارگانیک در تهران سلوا، فروشگاه محصولات ارگانیک، سالم و روستایی مراجعه کنید.

از لحاظ دیگر، کشاورزان عادی برای مدیریت علف های هرز، اکثرا به علفکش های شیمیایی و مصنوعی وابسته هستند. اما راه حل کشاورزان ارگانیک مشخصا بر استفاده از عناصر طبیعی مثل گیاهان رقیب بومی، برداشت علف با دست و مصرف کردن از مالچ تاکید می کند.

راهکار دیگری که دامپروران از آن بهره مند میشوند. استفاده از آنتی بیوتیک ها و دارو ها است. این مواد کمک میکند که دام ها رشد بهتری داشته باشند و یا در برابر انواع بیماری ها مقاوم میشوند. ولی دامپروران ارگانیک دام های خود را با مواد غذایی ارگانیک تغذیه میکنند. و مهمتر از همه امکان استفاده از مکان های باز را برای آنها میسر می سازند. این دامپروران فکر می کنند که کاربرد روش های پیشگیرانه، چرای دوره ای، رژیم غذایی متعادل و تمیز نگه داشتن دائم محل اسکان دام ها در کنترل بیماری های آنان نقش بسزایی دارد. برای خرید این محصولات میتوانید به مراکز فروش محصولات ارگانیک در تهران sabadsalva مراجعه کنید.

 

آفات مهم و با اهمیت سبزیجات در یک نگاه کلی

سوسک سبزیجات که از آن با عنوان سوسک های کک مثل نیز یاد می شود. از جمله حشراتی است که در کشورهایی مانند جمهوری آذربایجان، گرجستان، روسیه، ارمنستان، قزاقستان. چین، ژاپن، بخشهای مرکزی و جنوبی اروپا، آسیای صغیر و حتی ایران هم یافت می شود. برای خرید این محصولات میتوانید به مراکز فروش محصولات ارگانیک در تهران سلوا، فروشگاه محصولات ارگانیک، سالم و روستایی مراجعه کنید.


شکل 2:  محصولات ارگانیک در تهران

 

یک نوع از این سوسک ها با نام علمی Chaetocnema sp. اغلب روی بادمجان دیده شده. البته نوع هایی هم هستند که بیشتر مخصوص چغندر یا هندوانه و حتی درخت نارون است. هر از گاهی گزارش هایی از حضور آنها روی سبزیجات نیز گزارش شده است.

قدرت گیاه که به استقامت و توان برگ ها وابسته است توسط این حشره تهدید میشود. زیرا که برگ ها توسط این موجود سوراخ سوراخ شده و در طی زمان کم توان میشوند. به همین علت در مناطقی که احتمال پراکنش گسترده آن وجود دارد. بویژه در نواحی جنوب دریای خزر از جمله در کلاردشت، نور و فیروزکوه پیشنهاد می شود البته پوششی شبیه نایلون روی سبزیجات کشیده شود. چون بهترین راه مبارزه با این حشره لزوما آفت کش های شیمیایی نیست. برای خرید این محصولات میتوانید به مراکز فروش محصولات ارگانیک در تهران sabadsalva مراجعه کنید.

این کار معمولا دو نتیجه مثبت را دارد: یکی این که رطوبت و حفاظت مورد نیاز را که اکثرا سبزیجات بدان نیازمند است. مهیا می کند و دوم این که احتمال حمله سوسک های کک مانند را نیز کاهش می دهد.

اگر می خواهید اطلاعات مفیدی از فروش مرغ سبز در اصفهان به دست آورید. مقاله مربوطه را مطالعه نمایید.

محصولات ارگانیک

-

محصول ارگانیک

-

ارگانیک محصولات

-

فروشگاه سلوا

ایتوک سلوا