بنر نماینده سلوا

فروشگاه محصولات ارگانيك در كرج و 4 محصول این مرکز

1399/10/17   48

فهرست مطالب

روش های ساده برای کشت محصولات خانگی ارگانیک

1. مکان مناسب برای کاشت چه امکاناتی باید داشته باشد؟

2. رازهای کوچک اما مهم و بسیار مهم و بدرد بخور

3. مشوق های خوب و درجه یک برای کاشت گوجه فرنگی

فهرست تصاویر

شکل 1: فروشگاه محصولات ارگانيك در كرج

شکل 2: فروشگاه محصولات ارگانيك


 

روش های ساده برای کشت محصولات خانگی ارگانیک

کاشت محصولات ارگانیک، مستلزم در اختیار داشتن وسایل خاصی نیز هست ولی سوال اینجاست. که آیا افراد عادی هم می توانند در مکان های محدود از جمله در باغچه های کوچک یا حتی گلدان بعضی از مدل های آنها را پرورش دهند؟ پاسخ این پرسش از نظر خیلی از متخصصان مثبت است. به عنوان مثال برخی از سبزیجات و صیفی جات را می توان به آسانی در مکانی مناسب ولی محدود بزرگ کرد. برای خرید این محصولات میتوانید به فروشگاه محصولات ارگانيك در كرج سلوا، فروشگاه محصولات ارگانیک، سالم و روستایی مراجعه کنید.

 

1. مکان مناسب برای کاشت چه امکاناتی باید داشته باشد؟

بیشتر سبزیجات و صیفی جات برای رشد خوب و آسان، نور خورشید و زهکشی مناسب خاک را احتیاج دارد. ولی خاک آنها باید توانایی نگهداری رطوبت را نیز داشته باشد. سایه بسیار کاشت سبزیجات را با مشکلات عدیده همراه خواهد کرد. افزون بر این، مکان مورد نظر نباید در معرض باد باشد. تحقیقات نشان داده حتی بادهای با سرعت متوسط هم می تواند میزان کالا را تا حدود 30 درصد کاهش دهد.

مقاله ای درباره خرید اینترنتی شکر قهوه ای برای شما نگارش شده است. که توصیه می گردد آن را مطالعه نمایید.

شکل 1: فروشگاه محصولات ارگانيك در كرج

 

عجیب است بفهمید حتی چند تکه چوب که در اطراف گلدان به شکل تیرک محکم شود. نیز می تواند جلوی تاثیر مخرب باد بر کالاهای کشاورزی گرفته شود. نکته ای که در مورد مکانهای محدود مخصوصا گلدان باید به خاطر داشت، استفاده از تکنیک کاشت تناوبی است. کاشت یک مدل کالا آن هم به طور مداوم در فضای محدود به هیچ وجه توصیه نمی شود. زیرا قطعا باعث کاهش محصول، افزایش عوامل بیماری زا و علفهای هرز خواهد شد.

 

2. رازهای کوچک اما مهم و بسیار مهم و بدرد بخور

در کاشت بعضی از صیفی جات ریزه کاری هایی وجود دارد. مثلا اگر پیاز و هویج با همدیگر کاشته شود، اکثرا نتیجه بهتری حاصل می شود. همین کار آسان باعث خواهد شد نه تنها هویج ها بلکه حتی پیازها هم از نوعی آفت خاص دور بماند.  برای خرید این محصولات میتوانید به فروشگاه محصولات ارگانيك در كرج sabadsalva مراجعه کنید.

این آفت در واقع نوعی حشره است. که لاروهای آن عمدتا در میان لایه های خارجی ریشه هویج، پیاز، سیر و دیگر گیاهان پیازی یافت شده و کالا را ضایع می کند. براساس تحقیقات صورت گرفته، بوی هویج همزمان بوی ناشی از پیاز را از بین میبرد. و در نتیجه حشره مذکور یا همان Vice / versa دیگر برای تخمگذاری مجذوب این دو محصول نمی شود.

از لحاظ دیگر کشت چرخشی نیز می تواند تاثیر خوبی در کنترل علفهای هرز داشته باشد. به عنوان مثال گلدانی که تقریبا از علفهای هرز پر شده، میتواند برای کاشت سیب زمینی عالی باشد. این کار یکی از عالی ترین روش ها برای به اصطلاح خفه کردن علف های هرز است و نه تنها محصول خوبی را همراه دارد. بلکه حتی برای شما زمان کافی را میخرد تا بتوانید در مرحله بعد کار تقزیبا سخت تری همچون کشت سیر را دنبال کنید. افزون بر این کار خود نمونه ای از کشت کالاهای ارگانیک است. برای خرید این محصولات میتوانید به فروشگاه محصولات ارگانيك در كرج سلوا، فروشگاه محصولات ارگانیک، سالم و روستایی مراجعه کنید.

 

3. مشوق های خوب و درجه یک برای کاشت گوجه فرنگی

گوجه فرنگی یکی از سبزیجاتی است که وقت کاشت آن در این لحظه فرا رسیده. برای کاشت گوجه فرنگی تنها به نور کافی خورشید نیاز دارید. به طور معمول فاصله کاشت بذرهای گوجه فرنگی بین 30 تا 50 سانتی متر است. ولی بسیاری از باغبان ها اول بذرها را در کنار یکدیگر با چند سانتی متر فاصله می کارند. و پس از اندکی رشد، آنها را به گلدان های جدا انتقال می دهند.  برای خرید این محصولات میتوانید به فروشگاه محصولات ارگانيك در كرج sabadsalva مراجعه کنید.

گاهی دیده شده بعضی از گوجه فرنگی های گلخانه ای پوست سفت و محکمی دارد. علت این مساله نگهداری از گیاه در درجه حرارت های بالاست. استفاده از سایبان های کوچک به شرط آن که نور را بیش از حد محدود نکند، می تواند این مشکل را درست کند. یکی از صیفی جاتی که نباید از کاشتن آن چشم پوشی کرد، بادمجان است.

 

شکل 2: فروشگاه محصولات ارگانيك

 

کاشت این گیاه درست به راحتی کاشت گوجه فرنگی های خانگی است. این گیاه نیز دقیقا به نگهداری در فضای گلخانه ای نیاز دارد. اما وقتی به اوج باروری می رسد که از نور طبیعی روز برخوردار باشد. بادمجان در قیاس با گوجه فرنگی و حتی فلفل شرایط پرآبی را راحت تر می پذیرد. ولی باید توجه داشت آبیاری بیش از حد، محصول آن را کم می کند.

عالی ترین وقت آبیاری بادمجان وقتی است که حداقل پنج سانتی متر از سطح خاک خشک شده باشد. یکی دیگر از کالاهایی که کشت آن می تواند خوب باشد، سیب زمینی است. سیب زمینی انواع گوناگونی دارد. بهترین انتخاب برای فضاها و زمان های محدود نوع زودرس سیب زمینی است معمولا کمتر هم دچار خراب می شود.  برای خرید این محصولات میتوانید به فروشگاه محصولات ارگانيك در كرج سلوا، فروشگاه محصولات ارگانیک، سالم و روستایی مراجعه کنید.

برای اینکه از مزایایی که شکر قهوه ای دارد آشنا شوید به مقاله خرید عمده شکر قهوه ای در اصفهان مراجعه فرمایید.

بهترین وقت برای کاشت سیب زمینی نیز اوایل بهار است. سپس تنها کافی است که خاک را بین پنج تا ده سانتی متر گود کنید. و بذرهای سیب زمینی را بکارید. معمولا خوب است در بخش زیرین بذر سیب زمینی کمی کود و روی آن هم ترکیب کود و خاک ریخته شود. سیب زمینی به نور و آب کافی احتیاج دارد. و نبود هر دوی آنها بشدت بر میزان کالا اثر خواهد داشت.  برای خرید این محصولات میتوانید به فروشگاه محصولات ارگانيك در كرج sabadsalva مراجعه کنید.

 

محصولات ارگانیک

-

محصول ارگانیک

-

ارگانیک محصول

ایتوک سلوا