بنر اطلاعیه سلوا

راهنمای خرید نان سبوس دار از سلوا، فروشگاه محصولات ارگانیک، سالم و روستایی

1399/10/25   2,082

نکات خاص و منحصر به فرد درباره نان سبوس دار

نان سبوسدار نانی است که از آرد سبوس دار تهیه شود. به طور کلی نانی را نان تيره يا سبوس دار مي گویند که از دانه های سبوس دار گندم (با پوسته) تهیه شود. در نان سبوس دار حدودا دو برابر ويتامين، مواد معدني و مواد فيبري بیشتر نسبت به نان سفيد وجود دارد. از آن جهت که غذای اکثر مردم متشکل از نان و فرآورده های آردی است آگاهی از بهترين نوع نان و خواص نان سبوس دار بسیار مهم است. برای خرید نان سبوس دار میتوانید به مراکز فروش نان سبوس دار sabadsalva مراجعه کنید.

 

خواص و فواید نان سبوس دار به چه چیزهایی است؟

برای خرید نان سبوس دار میتوانید به مراکز فروش نان سبوس دار سلوا، فروشگاه محصولات ارگانیک، سالم و روستایی مراجعه کنید.

مصرف نان سبوس دار به دلیل دارا بودن ویتامین های روی و نياسين برای سلامت چشم ها مفید است. همچنين باعث کاهش احتمال ابتلا به بيماري دژنراسيون ماکولا می شود. این بیماری علت اساسی از بين رفتن بينايي در افراد بالاي ۶۰ سال است. یکی از فواید نان سبوس دار کمک به کاهش وزنمی باشد چون سبوس نان باعث احساس سیری می شود. غلات سبوس دار بیشتر در دستگاه گوارش می مانند و آب را جذب می کنندکه باعث احساس سيري در فرد مي شود. بنابراين کساني که قصد کاهش وزن دارند مي توانند با قرار دادن نان سبوس دار در رژيم غذايي خود وزن کم کنند. نان سبوس دار به عملکرد دستگاه گوارش کمک می کند و برای درمان بیماری هایی مانند ورم معده و روده مفيدخواهد بود. از خواص گندم سبوس دار برای درمان پوليپ هاي موجود در کولون يا روده استفاده می شود.

شکل 1 : خرید نان سبوس دار

 

یکی دیگر از خواص بسیار زیاد این نوع نان

یکی دیگر از خواص آن کاهش جذب کلسترول خون و به دنبال آن کاهش چربی خون است . این گونه از بروز بيماري هاي قلبي و عروقي پيشگيري مي کند و موجب مهار سكته هاي قلبي می شود. مصرف این نان برای بیماران مبتلا به دیابت نوع۲ مفید است چون مصرف سبوس جذب قند را کم می کند. در نتیجه زمینه ابتلا به ديابت با مصرف آن کاهش میابد. مصرف نان سبوس دار برای کنترل فشار خون نیز موثر است و غذایی مفید براي مبتلايان به فشارخون بالا  به شمار میرود.

برای خرید نان سبوس دار میتوانید به مراکز فروش نان سبوس دار sabadsalva مراجعه کنید.

نان سبوس دار غنی از آهن، اسید فولیک، املاح و ویتامین های ضروری براي رشد کودکان می باشد. تحقيقات نشان داده مصرف نان سبوس دار به افزايش هوش و رفتار خوب در كودكان كمك می کند. ويتامين B۲ و نياسين باعث تمركز و دقت عمل شده و شادابي و خوشحالي در انسان می شود که این ويتامينها در نان سبوس دار وجود دارند. نان سبوس دار به دلیل داشتن منیزیم باعث تقویت ماهیچه های روده مي شود . نان سبوس دار سیلیس دارد و مصرف آن موجب استحکام و افزایش سلامت استخوان ها و نیز دندان می شود.


بیشتر بدانید: خرید نان کمشچه / خرید نان سبوسدار / 9 ویژگی منحصر به فرد + فیلم


 نان سبوس دار چه چیزی است و چه فرقی با نان معمولی دارد؟

یک دانه گندم یا جو متشکل از سه قسمت عمده ی سبوس، آندوسپرم و جوانه است. سبوس خارجی‌ترین لایه ی دانه است که دائما در معرض آفتاب و هوا است. تحقیقات نشان داده است هیچ ماده غذایی بهتر از سبوس برای تسهیل و بهبود عملکرد دستگاه گوارش وجود ندارد ، به همین علت سبوس را طلای گیاهی می دانند. مصرف سبوس به علت داشتن منیزیم بسیار برای سلامت قلب، سلامت مغز و سلامت استخوان‌ها اهمیت دارد..مهم ترین راه درمان طبیعی یبوست سبوس است. جلوگیري از يبوست از بروز هموروئيد، التهاب ديورتيکول ، سرطان کولون، شقاق، فيستول و عفونت هاي دستگاه گوارش پيشگيري مي كند.

برای خرید نان سبوس دار میتوانید به مراکز فروش نان سبوس دار سلوا، فروشگاه محصولات ارگانیک، سالم و روستایی مراجعه کنید.

فیبرهای گیاهی به دو نوع تقسیم می شوند محلول و نامحلول. سبوس گندم از فيبرهاي غذايي نامحلول به شما می آید که در جلوگيري از يبوست و ساير بيماري هاي روده بزرگ موثر خواهد بود. سبوس جو و برنج نیز از فيبرهاي محلول اند که به کاهش کلسترول خون کمک می کنند.

شکل 2 : مراکز فروش نان سبوس دار

 

از کجا میتوانیم بفهمیم که یک نان سبوس دار است؟

آردهای سبوس دار بعد از پخت در نانوایی تغییر رنگ داده و تيره می شوند لذا مردم بايد بدانند که تغيير رنگ در اين نان، به معنای افت کيفيت نيست بلکه به دليل افزایش درصد سبوس موجود در آن می باشد. اگر به منظور تولید سریع از جوش شیرین استفاده شود تجزیه ی فيتين انجام نمي گردد. درنتيجه آهن، منيزيم وکلسيم جذب نمي شود. به این دليل می گوییم استفاده از جوش شيرين در نانوايي ها هنگام پخت نان، باعث کمبود آهن در بدن مخصوصا در آقایان مي شود. در حاليکه اگر در مدت طولاني، خمير توسط خمير ترش  اصطلاحا ور بيايد، ماده فيتين توسط آنزيم هاي موجود در غلات تجزيه می شود و بدن مي تواند از مواد معدني نان استفاده کند.  برای خرید نان سبوس دار میتوانید به مراکز فروش نان سبوس دار sabadsalva مراجعه کنید.


بیشتر بدانید: خرید مرغ سبز به چه صورت است؟


از قرار دادن نان داغ در کیسه های پلاستیکی جدا خودداری کنید چون اين کار باعث عرق کردن، تسريع در عمل فساد و ايجاد آلودگي با کپک ها می شود و نان زودتر بيات مي گردد. نان کپک زده را هرگز در سطل یا سبد نان دور ریز نریزید چون سموم حاصل از این کپک در تغذیه دام به شیر منتقل شده و باعث بروز سرطان می شود. از خرید نان های بسته بندی بدون مجوز وزارت بهداشت خودداری فرمایید. هنگام خرید نان، بگذارید نان خنک شود. سپس نان ها را در پارچه ی تمیزی بپیچید .

نتیجه گیری درمورد نان های سبوس دار و فواید آن

نان را در روزنامه نپیچید چراکه روزنامه ها دارای آلودگی میکروبي هستند و نان را آلوده  می کنند. همچنين جوهر روي کاغذ روزنامه حاوي سرب است و اثرات سمي و سرطان زايي دارد. برای نگهداری طولانی مدت نان بهتر است آن را به قطعات متناسب هر وعده غذایی برش بزنید و در کیسه های مخصوص گذاشته و در فريزر قرار دهيد. نگهداري نان در يخچال باعث بيات شدن سريع تر نان مي شود. از نانوایی هایی خرید کنید که در تهیه ی نان از خميرمايه استفاده کرده و حداقل قوانین بهداشت فردي و عمومي را رعايت مي کنند.

برای خرید نان سبوس دار میتوانید به مراکز فروش نان سبوس دار سلوا، فروشگاه محصولات ارگانیک، سالم و روستایی مراجعه کنید.

محصولات ارگانیک

-

ارگانیک محصولات

-

نان سبوس دار