بنر نماینده سلوا

خواص اثبات شده 7 نوع عسل/ کنار، گز، آویشن، گشنیز، زول، گون، چهل گیاه

1399/01/27   2,325

فهرست مطالب

مقدمه ای درباره خواص اثبات شده 7 نوع عسل

1- خواص ثابت شده عسل آویشن و مزیت های آن

2- خواص ثابت شده عسل گون و مزیت های آن

3- خواص ثابت شده عسل گشنیز و مزیت های آن

4- خواص ثابت شده عسل کنار و مزیت های آن

5- خواص ثابت شده عسل چهل گیاه یا عسل چند گیاه

6- خواص ثابت شده عسل زول یا بوقناق و مزیت های آن

7- خواص ثابت شده عسل گزانگبین و مزیت های آن

فهرست تصاویر

شکل 1: ویژگی های عسل طبیعی

شکل 2: ویژگی های عسل طبیعی

شکل 3: زنبور

شکل 4: عسل

شکل 5: انواع عسل

شکل 6: خواص ثابت شده عسل


مقدمه ای درباره خواص اثبات شده 7 نوع عسل

امروزه تنوع عسل ها بسیار زیاد شده است و هر کدام عطر و طعم و حتی رنگ متفاوتی دارند که آنها را خاص و متمایز از دیگری می کند. این تنوع با توجه به شهدی که زنبور عسل از آن تغذیه کرده ایجاد شده است. برای فهمیدن ویژگیهای عسل طبیعی به وب سایت اینترنتی سلوا، فروشگاه محصولات ارگانیک، سالم و روستایی مراجعه کنید.

عسل طبیعی حاوی مقادیر بسیاری فروکتوز، گلوکز و مونوساکارید است و تقریبا 70 تا 80 درصد قند دارد که شیرینی آن را تأمین می کند. عسل همچنین دارای خواص ضد عفونی کننده و ضد باکتریایی است. علم پزشکی مدرن موفق شده است در مدیریت مزمن زخم و مبارزه با عفونت، کاربردهای عسل را پیدا کند.

در این مقاله میخواهیم در مورد انواع عسل طبیعی و خواصی که دارند بزنیم. زنبورها از شیره ی گلها و گیاهان اطراف کندو برای ساخت عسل استفاده می کنند. با توجه به این نکته، بسته به گیاهان منطقه ی اطراف کندو، عسل می تواند خواص و ویژگی های به خصوصی پیدا کند.

 

 عسل طبیعی

شکل 1: ویژگیهای عسل طبیعی

برای خرید انواع عسل طبیعی به صورت مستقیم از کندودار کلیک کنید.

1- خواص ثابت شده عسل آویشن و مزیت های آن

عسل آویشن را می توان عضوی از بهترین عسل ها میان ایرانیان معرفی کرد که طبیعتی گرم دارد و تقویت کننده مغز و اعصاب است. یک انرژی زای قوی بوده که به تقویت حافظه کمک می کند و برای درمان مشکلات تنفسی، تسکین سرفه و گلودرد و همچنین درمان زخم ها مورد استفاده قرار می گیرد. برای فهمیدن ویژگیهای عسل طبیعی به وب سایت اینترنتی sabadsalva مراجعه کنید.

همچنین برای دردهای دوران پریود، دردهای شکمی و روده، درمان دیابت بی مزه، عفونت های کلی بدن مفید است.

متخصصان بر این باورند مصرف عسل آویشن به تقویت بینایی کمک کرده، از صرع و تشنج جلوگیری می کند و درد مفاصل را کاهش می دهد.

 عسل آویشن

شکل 2: ویژگی های عسل طبیعی

2- خواص ثابت شده عسل گون و مزیت های آن

عسل گون خود به تنهایی دارای ده ها گونه مختلف می باشد چون در هر منطقه نوع بخصوصی از آن رویش دارد. این عسل باعث تقویت مغز و اعصاب می شود و برای درمان درد معده، مشکلات گوارشی و کم خونی مفید می باشد و خواب آور است.

خواص دیگر عسل گون که می توان از آن نام برد، عبارتند از:

برای فهمیدن ویژگیهای عسل طبیعی به وب سایت اینترنتی سلوا، فروشگاه محصولات ارگانیک، سالم و روستایی مراجعه کنید.

باید بدانید عسل گون به هیچ وجه هیچ کدام از عوارض گیاه گون را ندارد چرا که  توسط زنبور عسل فقط شهد آن برداشت شده است و طی تحولاتی که در بدن زنبور عسل به وجود می آید عوارض مصرف گیاه خالص را عسل گون نخواهد داشت .

 


بیشتر بخوانید: 11 راهکار برای کاهش وزن با رژیم غذایی سالم


 عسل گون

3- خواص ثابت شده عسل گشنیز و مزیت های آن

دارای طبیعتی خنک و ملایم و عطر و طعمی خاص و متفاوت نسبت به عسل های دیگر می باشد. از خواص عسل گشنیز می توان به: اشتها آوری، مقوی معده، رفع سوءهاضمه. مفید برای تب های روماتیسمی، مفید برای آفت دهان، تقویت لثه، تنگی نفس، مسکن صفرا، ضد سرطان، مفرح، مقوی قلب و مغز، اسپرم، ناراحتی روده و حافظه اشاره کرد.

 

 عسل گشنیز

شکل 4: عسل

4- خواص ثابت شده عسل کنار و مزیت های آن

اسم دیگر آن عسل سدر عربی می باشد و مصرف کنندگان خاص خود را دارا می باشد. این عسل طبیعتی خنک و ملایم دارد و برای تقویت قوای جنسی و تقویت اعصاب موثر می باشد. یکی از مقوی ترین عسل ها بوده و انرژی زا می باشد که به قوی کردن حافظه و رشد کودکان کمک خواهد کرد. مسهل صفرا، حرارت بدن را فرو مینشاند، مؤثر و بازکننده گرفتگی هاست، کرم معده و روده را از بین می برد. مفید برای گرم مزاجان، برای بیماری ها و زخم روده و تب نافع است. برای آبله و سرخجه و عطش، همچنین سستی اعضا، تقویت مو، جلوگیری از ریزش مو، و تحلیل ورم های گرم مؤثر و سودمند است. برای فهمیدن ویژگیهای عسل طبیعی به وب سایت اینترنتی سلوا، فروشگاه محصولات ارگانیک مراجعه کنید.

همچنین با کم خونی مقالبه می‌کند و دارای پروتئین است و ضد کمر درد است. بهترین مرحم برای سوختگی ها بوده و موثر در درمان انواع سرطان هاست که از مهمترین خواص عسل کنار می باشد.

5- خواص ثابت شده عسل چهل گیاه یا عسل چند گیاه

زنبور های عسل شهد گل های متفاوتی را جمع آوری می کنند. به خاطر پوشش عمده و قالب گیاهی یک قسمت اسم همان گل را بر روی عسل میگذارند. ولی در فصل بهار با توجه به تنوع و تعداد بسیار زیاد گل ها و گیاهان در منطقه ، مشخص کردن نوع شهد و گرده ی گل عملا ناممکن می باشد که به این دلیل این نوع عسل را عسل چهل گیاه نامگذاری می کنند. این مدل عسل خاصیت های عمومی زیادی برای بدن داشته و برای بیماری های مختلف توصیه شده است. برای فهمیدن ویژگیهای عسل طبیعی به وب سایت اینترنتی sabadsalva مراجعه کنید.

از مهم ترین آن ها می توان به: مقابله با ترش کردن معده، ضد سنگ کلیه و مثانه، تصفیه کننده ی خون و کبد و ضد عفونی کننده ی دستگاه گوارش ،ضد ورم و عفونت روده، ضد یبوست، ضد اسهال، تب بر، تقویت اعصاب، ضد سرفه و آسم، اشتها آور، خواب آور، درمان میگرن، مبارزه با پوکی استخوان از خواص عسل چند گل است.

 


بیشتر بخوانید: 18 خاصیت اثبات شده کنجد


 خواص اثبات شده 7 نوع عسل/ کنار، گز، آویشن، گشنیز، زول، گون، چهل گیاه

شکل 5: انواع عسل

6- خواص ثابت شده عسل زول یا بوقناق و مزیت های آن

عسل طبیعی زول یا بوقناق شامل خواص دارویی بسیار زیادی است. طبع عسل طبیعی زول گرم است و برای افرادی که دارای سردی مزاج هستند مناسب است. عسل طبیعی زول (بوقناق)  تصفیه کننده خون است، مؤثر در کاهش اوره است و انرژی زا می باشد، سیستم ایمنی بدن را در برابر استرس افزایش می‎دهد. برای فهمیدن ویژگیهای عسل طبیعی به وب سایت اینترنتی سلوا، فروشگاه محصولات ارگانیک، سالم و روستایی مراجعه کنید.

 


بیشتر بخوانید:  10 خاصیت شگفت انگیز کشمش


خواص اثبات شده 7 نوع عسل/ کنار، گز، آویشن، گشنیز، زول، گون، چهل گیاه

شکل 6: خواص ثابت شده عسل

7- خواص ثابت شده عسل گزانگبین و مزیت های آن

امروزه یکی از مشکلاتی که در جامعه ی ما دیده می شود، کم خونی است که اگر این مشکل برطرف نشود می تواند زمینه ای برای بسیاری از بیماری های دیگر باشد. کم خونی نوعی بیماری خونی است که در زمان کاهش هموگلوبین خون به وجود می آید. هموگلوبین اکسیژن مورد نیاز بافت های بدن را به آن ها ارسال می کند. تمام این سلول ها و بافت ها وابسته به اکسیژن هستند و با نبود اکسیژن مشکلات بسیار زیادی برای آن ها به وجود خواهد آمد. عسل گزانگبین برای درمان کم خونی خیلی مفید است و به بهتر شدن آن کمک می کند. برای فهمیدن ویژگیهای عسل طبیعی به وب سایت اینترنتی sabadsalva مراجعه کنید.

 منابع: https://www.chetor.com http://www.angabin.ir https://happyhoney.ir http://yebal.ir https://www.iranasal.com wikipadia.org

عسل

-

عسل طبیعی

-

خواص عسل

-

خرید عسل

ایتوک سلوا