بنر نماینده سلوا

14 مورد از خواص اثبات شده سویق/خرید سویق+فیلم

1398/08/25   3,894

فهرست مطالب

مقدمه ای درباره 14 مورد از خواص اثبات شده سویق

14 مورد از خواص اثبات شده سویق ها و مزایای آنها

1- رشد و تقویت بدن یکی از بهترین ویژگی ها

2- استخوان سازی یکی از بهترین ویژگی های سویق

3- تقویت بنیه نوزاد یکی از بهترین ویژگی های سویق

4- جبران فقر آهن یکی از بهترین ویژگی های سویق

5- تقویت معده و روده یکی از بهترین ویژگی های سویق

6- انرژی زایی یکی از بهترین ویژگی های سویق

7- سرشار از فیبر و انواع ویتامین یکی از بهترین ویژگی های سویق

8- افزایش وزن یکی از بهترین ویژگی های سویق

9- ضد پوکی استخوان یکی از بهترین ویژگی های سویق

10- افزایش شیردهی یکی از بهترین ویژگی های سویق

11- رفع تشنگی یکی از بهترین ویژگی های سویق

12- تقویت هوش یکی از بهترین ویژگی های سویق

13- تسکین دردهای استخوان یکی از بهترین ویژگی های سویق

14- تقویت قوای جنسی یکی از بهترین ویژگی های سویق

فهرست تصاویر

شکل 1: خاصیت های سویق

شکل 2: خاصیت های سویق


 

مقدمه ای درباره 14 مورد از خواص اثبات شده سویق

سویق، خوراکی جدیدی به بازار آمده یا عجیب و غریبی نیست، این ماده غذایی خوشمزه و ساده آرد تفت داده شده نباتات بخصوص غلات و حبوبات است. که کیفیت مواد غذایی را تا بالاترین حد ممکن نگه می‌دارد و سرشار از خواص مفید برای تمام سنین بخصوص کودکان است. در قدیم الایام به آن پِست یا پَست میگفتند و در زبان های عربی و امروزه به آن سویق یا صویق میگویند. حواستان باشد سویق را با قاووت و یا همان قُوَّتو اشتباه نگیرند، سویق ها با قاووت‌ها فرق دارند. در زمانی که سویق‌ها ماده های اضافی ندارند. برای فهمیدن خواص سویق به وب سایت sabadsalva مراجعه کنید.

 14 مورد از خواص اثبات شده سویق/خرید سویق+فیلم

شکل 1: خواص سویق

14 مورد از خواص اثبات شده سویق ها و مزایای آنها

 

1- رشد و تقویت بدن یکی از بهترین ویژگی ها

به طور مثال برای کودکان در سن رشد و همچنین برای وزن‌گیری جنین در سه‌ماهه پایانی بارداری،‌ مصرف سویق می‌تواند بسیار مؤثر باشد. زیرا مصرف زیاد سویق نیز می‌تواند باعث اضافه وزن بیش از حد جنین یا مادر شود.

 

2- استخوان سازی یکی از بهترین ویژگی های سویق

از دیگر خاصیت های بسیار مهم سویق استخوان سازی کودکان این است که برای این منظور بهتر است سویق گندم و جو مخلوط شود که برای این امر بسیار مفید می‌باشد. این مخلوط برای کودکانی که وزن کمتری دارند باعث چاقی و رویش گوشت در بدنشان می‌شود. برای فهمیدن خواص سویق به وب سایت سلوا، فروشگاه محصولات ارگانیک، سالم و روستایی مراجعه کنید.

 

   برای خرید انواع سویق از سلوا را کلیک کنید.

1- تقویت بنیه نوزاد یکی از بهترین ویژگی های سویق

همچنین اگر زن و شوهر حدود چهار هفته قبل از بارداری اقدام به مصرف سویق کنند، این کار سبب تولد نوزاد با بنیه ای قوی می شود.

 

2- جبران فقر آهن یکی از بهترین ویژگی های سویق

مصرف سویق برای زنان باردار و کسانی که دچار فقر آهن و کمبود فولیک اسید بوده‌ ضروریست.

 

3- تقویت معده و روده یکی از بهترین ویژگی های سویق

سویق مزایای بسیار زیادی دارد. یکی از این مزایا این است شما با استفاده کردن از این سویق میتوانید بلغم از عمده را از خودتان دور کنید.

 


بیشتر بخوانید:  11 پیشنهاد برای صبحانه سالم + فیلم


4- انرژی زایی یکی از بهترین ویژگی های سویق

اگر افراد سویق را همراه با مواد مغذی می خورند. برای تقویت بدن آنها مفید بوده و نیز مصرف این معجون برای کسانی که حین راه رفتن دچار خستگی می‌شوند مفید است.

 

5- سرشار از فیبر و انواع ویتامین یکی از بهترین ویژگی های سویق

متاسفانه امروزه از آنجایی که نانهای مصرفی روزانه ما فاقد سبوس و ارزش غذایی به اندازه ای که باید می باشد. بنابراین مصرف سویق که همراه با سبوس بوده و حاوی انواع گروه ویتامین‌های B و D است توصیه می‌شود. چون نقش مؤثری در حفظ سلامتی بدن ایفا می‌کند و این کمبود را در بدن جبران خواهد کرد. برای فهمیدن خواص سویق به وب سایت sabadsalva مراجعه کنید.

 

6- افزایش وزن یکی از بهترین ویژگی های سویق

سویق جو به تنهایی لاغر کننده بوده ولی مخلوط سویق جو و گندم باعث چاقی افراد شده، بنابراین مصرف آن در کودکان و افراد لاغر و ضعیف ضروریست.

 

7- ضد پوکی استخوان یکی از بهترین ویژگی های سویق

کسانی که به پوکی استخوان مبتلا هستند میتوانند سویق جو را به همراه سنجد مصرف نمایند. این باعث می شود تا مغز استخوان شما تقویت شود.

 

8- افزایش شیردهی یکی از بهترین ویژگی های سویق

زنان شیرده می‌توانند از انواع سویق‌ها استفاده کنند زیرا مصرف سویق در این گروه از افراد سبب ازدیاد شیر می شود. برای فهمیدن خواص سویق به وب سایت سلوا، فروشگاه محصولات ارگانیک، سالم و روستایی مراجعه کنید.

 

9- رفع تشنگی یکی از بهترین ویژگی های سویق

یکی از بهترین گزینه ها برای رفع تشنگی سویق عدس می باشد.

 

10- تقویت هوش یکی از بهترین ویژگی های سویق

از خواص سویق عدس افزایش فعالیت سلول‌های مغز و تقویت هوش و حافظه می باشد.

 

11- تسکین دردهای استخوان یکی از بهترین ویژگی های سویق

یکی از بهترین گزینه ها برای تقویت کمر شما این است که از سویق ها استفاده کنید. این نوع از سویق ها به شما کمک می کند تا درد ها استخوان خود را تسکین بدهید. به همین خاطر برای درمان بسیار خوبی برای کسانی است که دیسک کمر دارند.

 

12- تقویت قوای جنسی یکی از بهترین ویژگی های سویق

سویق گندم به افزایش نیروی جنسی کمک می کند.

 


بیشتر بخوانید: 8 خاصیت اثبات شده ارده عسل/ ارده و عسل


 

تفاوت بین سویق نخود و آرد نخودچی

این فرق و برتری سویق را واضح‌تر بیان می‌کند. در درست کردن آرد نخودچی اول  نخود را چند مرحله می‌خیسانند یا می پزند و آب آن را تخلیه می‌کنند و سپس آن را تفت می دهند و آسیاب می‌کنند. در پروسه پخت با آب، ارزش غذایی ماده جامد در آب تخلیه می شود، در فرآورده‌های حیوانی تقریبا نیمی از خواص تخلیه می شود. دلیل اینکه ارزش گوشت و آبگوشت با هم یکی است هم این می باشد. اصولا در فرآورده های گیاهی درصد بسیار زیادی از ارزش های غذایی در آب پخته شده تخلیه خواهد شد. بخاطر همین بوده که در بسیاری از روش‌های تجویز دارو از عصاره جوشانده شده‌ی این فرآورده‌ها استفاده می‌کنند. برای فهمیدن خواص سویق به وب سایت sabadsalva مراجعه کنید.

در درست کردن آرد نخودچی ارزش غذایی نخود در همان آبی بوده که بعد از خیساندن یا طبخ دور انداخته می شود. اما در درست کردن سویق نخود، ابتدا نخود را تمیز و سپس آسیاب می‌کنند و تفت می‌دهند. در این پروسه ارزش غذایی نخود حفظ شده و فواید طبخ مانند آزاد شدن قند‌ها به آرد افزوده می‌شود. این مقایسه در مورد گندمک با سویق گندم و بقیه حبوبات و غلات نیز صدق می‌کند.

 


14 مورد از خواص اثبات شده سویق/خرید سویق+فیلم

شکل 2: خاصیت های سویق

سویق و خواص آن در روایات اسلامی و طب سنتی

یکی از خوراکی های کمتر شناخته شده ولی مهم و پر خاصیت که به خوردن آن در روایات اسلامی بسیار سفارش شده است سویق‌ است. برای نمونه امام صادق(ع) فرموده‌اند: «سویق خالی یا با روغن زیتون، گوشت را می‌رویاند و استخوان را محکم می‌سازد. به همین خاطر به کودکان خردسال هم سویق داده شود، همچنین میل کردن چهل‌روزه آن بازوان را پرتوان می‌کند.» و در جایی دیگر فرموده‌اند: «براى مسمومیت، دارویى سودمندتر از سویق سیب، سراغ ندارم».

منابع موثق علمی شیعه بالاترین درجه ارزش را به سویق داده و شمردن سویق در رتبه خوراک انبیا و مرسلین تایید دیگری بر اهمیت این ماده غذایی با ارزش می باشد. درباره همین موضوع، امام کاظم (ع) فرموده‌اند: «همانا سویق همراه با وحی از آسمان نازل شد.»

در بعضی روایات هم یکی از اصحاب درباره بیماری خود یا دیگری صحبت می‌کند. امام برحسب حرف او سویق و نیز روش مصرف آن را پیشنهاد می‌کنند.

محققان و پژوهشگران طب سنتی توصیه میکنند که افراد برای تقویت عمومی بدن باید سویق را به مدت ۴۰ روز مصرف کنند. اما بعد از سه روز آثار آن مثل افزایش انرژی و قدرت بدنی خصوصاً در شانه‌ها قابل مشاهده می باشد.

 

سویق مناسب خودتان را پیدا کنید

خواص هر سویقی با خواص همان چیزی که از آن تهیه شده تناسب دارد. مثلاً جو از گندم سردتر است، پس در اینصورت طبع سویق جو هم از سویق گندم سردتر بوده. بنابراین خوب است قبل از تهیه و خوردن سویق، طبع و مزاج خودتان رابشناسید تا بتوانید درست انتخاب کنید. برای فهمیدن خواص سویق به وب سایت سلوا، فروشگاه محصولات ارگانیک، سالم و روستایی مراجعه کنید.

بعضی از سویق‌ها را نیز به همین دلیل بر اساس ویژگی مصرف‌کننده و یا خاصیتشان نام‌گذاری کرده اند. مثل سویق کودک، سویق چاقی و سویق لاغری و .... در خرید اینگونه سویق‌ها نیز دقت کنید که به آن نیاز دارید یا نه. مثلاً اگر چاقی یا لاغری شما به کم‌کاری یا پرکاری غده تیروئید مربوط می شود. یا برای بیماری خاصی دارو مصرف می‌کنید، یا بیماری‌ گوارشی دارید، با مشورت پزشک سویق را مصرف نمایید.

 

  برای خرید انواع سویق از سلوا را کلیک کنید.

 

 
 

سویق

-

خواص سویق

-

خرید سویق

-

سویق کودک

ایتوک سلوا