بنر نماینده سلوا

طرز تهیه و خواص اثبات شده 11 نوع سویق/خرید سویق+فیلم

1398/08/25   4,986

فهرست مطالب

مقدمه ای درباره طرز تهیه و خواص اثبات شده 11 نوع سویق

نوع های سویق و خواص آنها (خرید نوع های سویق از سلوا)

1- سویق گندم چیست و به چه دردی میخورد؟

2- سویق جو چیست و به چه دردی میخورد؟

3- سویق عدس چیست و به چه دردی میخورد؟

4- سویق برنج چیست و به چه دردی میخورد؟

5- سویق سیب چیست و به چه دردی میخورد؟

6- سویق سیب و برنج چیست و به چه دردی میخورد؟

7- سویق سنجد چیست و به چه دردی میخورد؟

8- سویق کدو تنبل چیست و به چه دردی میخورد؟

9- سویق نخود چیست و به چه دردی میخورد؟

10- سویق کودک چیست و به چه دردی میخورد؟

11- سویق ماش چیست و به چه دردی میخورد؟

سویق و خواص آن در روایات اسلامی و طب سنتی

نکاتی که باید درباره مصرف سویق رعایت شود

فهرست تصاویر

شکل 1: نوع های سویق

شکل 2: سویج برنج

شکل 3: سویق


 

مقدمه ای درباره طرز تهیه و خواص اثبات شده 11 نوع سویق

سویق، خوراکی جدیدی که به بازار آمده یا عجیب و غریبی نیست، این ماده غذایی خوشمزه و ساده آرد تفت داده شده نباتات بخصوص غلات و حبوبات است. کیفیت مواد غذایی را تا بالاترین حد ممکن نگه می‌دارد و سرشار از خواص مفید برای تمام سنین بخصوص کودکان است. در فارسی قدیم به آن پِست یا پَست میگویند و در زبان عربی و امروزه به آن سویق یا صویق گفته میشود.

خواص هر سویقی با خواص همان چیزی که از آن تهیه شده تناسب دارد. مثلاً جو از گندم سردتر است، پس در اینصورت طبع سویق جو هم از سویق گندم سردتر بوده. بنابراین خوب است قبل از تهیه و خوردن سویق، طبع و مزاج خودتان رابشناسید تا بتوانید درست انتخاب کنید.

بعضی از سویق‌ها را نیز به همین دلیل بر اساس ویژگی مصرف‌کننده و یا خاصیتشان نام‌گذاری کرده اند. مثل سویق کودک، سویق چاقی و سویق لاغری و .... در خرید اینگونه سویق‌ها نیز دقت کنید که به آن نیاز دارید یا نه. مثلاً اگر چاقی یا لاغری شما به کم‌کاری یا پرکاری غده تیروئید مربوط می شود. برای بیماری خاصی دارو مصرف می‌کنید، یا بیماری‌ گوارشی دارید، با مشورت پزشک سویق را مصرف نمایید.

 

طرز تهیه و خواص اثبات شده 11 نوع سویق/خرید سویق+فیلم

شکل 1: انواع سویق

انواع سویق و خواص آنها (خرید انواع سویق از سلوا)

روش تهیه سویق ها به دو صورت بمی باشد، روش اول ابتدا دانه ها را آسیاب می‌کنند و سپس تفت می دهند و روش دوم بعد از آنکه دانه ها تفت داده شده آن ها را آسیاب می‌کنند. اما درمورد دانه هایی که سبوس دارند مثل گندم و جو کمی متفاوت است که در ادامه مطلب به آن می‌پردازیم.

 

1- سویق گندم چیست و به چه دردی میخورد؟

بهترین مدل سویق که در طب اسلامی و روایت های اسلامی نیز به خوردن آن توصیه شده، "سویق گندم" می باشد. سویق گندم باعث قوی شدن بدن، قوی شدن کودکانی که رشد می کنند. بالارفتن نیروی جنسی شده و همچنین خوردن آن برای مادران باردار و شیرده عالی است و از ناهنجاری‌های مادرزادی جنین پیشگیری می کند. مصرف سویق گندم برای رفع ضعف و لاغری مفید بوده و باعث می شود تا چاق شوید.

 

طرز تهیه: سویق گندم و جو به دو روش ساخته می‌شود

راه اول در اول کار سبوس گندم و جو را جدا میکند و جداگانه آرد میکنند. سپس به نسبت مساوی آرد گندم و جو را با آرد سبوس گندم و جو ترکیب کرده و آرام آرام حرارت می‌دهند. تا آماده شود، اما در راه دوم گندم و جو را ابتدا تفت می‌دهند سپس آرد می‌کنند.

از آنجایی که سبوس کمتر نیاز به حرارت داشته و زود می‌سوزد بهتر است جدا تفت داده شوند. نکته دیگر اینکه سبوس از مواد سلولزیست و حاوی ویتامین B و D می‌باشد که بدون آسیاب کردن و تفت دادن جذب بدن نمی شود و آرد کردن و تفت دادن آن باعث شود که بدن بتواند از آن استفاده کند. سبوس تفت داده شده را مجددا الک می کنیم تا نشاسته آن خارج شده و بعد از آن، با آردی که جداگانه تفت داده شده مخلوط می کنند. پس با این توضیحات روش اول بهتر است.

 


بیشتر بخوانید: خواص شگفت انگیز سنگ نمک جهرم/خرید سنگ نمک خوراکی


2-  سویق جو چیست و به چه دردی میخورد؟

همانطور که گفتیم سویق جو هم غذاست و هم دارو و همانند سویق گندم برای تقویت عمومی بدن بسیار عالی بوده و تنظیم کننده قند خون است و همچنین در درمان دیسک گردن مؤثر است. برای فهمیدن نوع های مختلف سویق ها به فروشگاه اینترنتی sabadsalva مراجعه کنید.

این سویق را می توانید با خرما یا شیر و عسل ترکیب و روزانه ناشتا مصرف کرد و یا به کودک خود بدهید. این مخلوط به اندازه ای مفید بوده است که طی مدت سه روز متوجه میزان اثر بخشی و نتیجه آن خواهید شد.

 

طرز تهیه سویق جو به چه شکل می باشد؟

طرز تهیه سویق جو نیز همانند سویق گندم است.سبوس گندم و آرد گندم جداگانه بدون روغن تفت داده و بعد از سرد شدن مخلوط می کنند. در صورتی که سبوس گندم درشت باشد دوبار آسیاب کرده و تفت می دهند.

 

3- سویق عدس چیست و به چه دردی میخورد؟

سویق عدس به رفع تشنگی کمک می کند و باعث تقویت معده کودک می شود همچنین این سویق به پیشگیری و درمان کم خونی کمک کرده و در درمان خونریزی‌های شدید قاعدگی موثر بوده و باعث تقویت معده و کاهش صفرا می‌شود.

از دیگر خواص این سویق افزایش فعالیت سلول‌های مغز و تقویت هوش و حافظه، تقویت عضله قلب و حفظ سلامتی آن، شفاف کننده پوست، تقویت کننده عضلات و کمک به رشد کودکان، کم کردن دوران نقاهت و افزایش شیر مادر می‌باشد.

 

طرز تهیه سویق جو به چه شکل می باشد؟

عدس ترجیحا دیم را به خوبی آسیاب و الک کرده و تفت داده، اگر درشت بود مجددا آسیاب کرده و تفت می‌ شود.

 

 طرز تهیه و خواص اثبات شده 11 نوع سویق/خرید سویق+فیلم

شکل 2: سویج برنج

4- سویق برنج چیست و به چه دردی میخورد؟

از خاصیت های سویق برنج میتوان به تقویت بنیه و سلامت دستگاه گوارش مخصوصا روده بزرگ و همچنین درمان لاغری اشاره کرد. این سویق همچنین برای بهتر شدن اسهال در کودک داروی مناسبی است.

 

5- سویق سیب چیست و به چه دردی میخورد؟

از سویق سیب در طب اسلامی برای برطرف کردن مسمومیت دارویی استفاده می شود. این نوع سویق دفع کننده انواع سموم از بدن مانند مواد مخدر بوده و برای درمان نیش مار و عقرب استفاده می شود و همچنین  برطرف کننده خون دماغ است و به کاهش تب کمک می‌کند. برای فهمیدن نوع های مختلف سویق ها به فروشگاه اینترنتی sabadsalva مراجعه کنید.

 

6- سویق سیب و برنج چیست و به چه دردی میخورد؟

این نوع سویق به عنوان یکی از بهترین ها برای بهتر شدن اسهال و مسومیت های غذایی کودکان شناخته شده است.

 

طرز تهیه: سویق گندم و جو به دو روش ساخته می‌شود

ابتدا به طور مجزا آرد و سبوس برنج را تفت داده و بعد از آن سیب رنده شده اضافه می شود.

 

7- سویق سنجد چیست و به چه دردی میخورد؟

سویق سنجد بسیار مقوی بوده و بهترین غذا برای رژیم غذایی دوران شیردهیست و باعث مهار طبع، تقویت نیروی بدن و سیستم ایمنی می‌شود. این سویق به قوی شدن استخوان های بچه کمک بسیاری زیادی می کند و جهت رشد و چاق شدن کودک خیلی خوب می‌ باشد.

 

طرز تهیه: سویق گندم و جو به دو روش ساخته می‌شود

برای تهیه این سویق ابتدا میوه و هسته را جدا کرده و بصورت جدا آسیاب می کنند. هر کدام را بدون روغن تفت می دهند و با هم مخلوط می کنند و یا سنجد را با هسته آسیاب کرده و الک کرده و بدون روغن تفت داده می شود.

 

طرز تهیه و خواص اثبات شده 11 نوع سویق/خرید سویق+فیلم

شکل 3: سویق

 

8- سویق کدو تنبل چیست و به چه دردی میخورد؟

این سویق همانند همه سویق ها خاصیت های بی نظیر کدو تنبل را دارد و برای اشخاصی که کدو تنبل دوست ندارند خوش خوراک تر است. برای فهمیدن انواع سویق ها به فروشگاه اینترنتی سلوا، فروشگاه محصولات ارگانیک، سالم و روستایی مراجعه کنید.

 

طرز تهیه: سویق گندم و جو به دو روش ساخته می‌شود

کدو تنبل تازه را که زدگی هم نداشته باشد و مقداری سفت باشد پوست گرفته و حلقه حلقه می کنند. سپس حلقه ها را خلال کرده و در سینی یا جلوی آفتاب یا در فصل سرد روی بخاری قرار می‌دهند تا خشک شود. بعد از خشک شدن کامل که کمی هم طول میکشد، آسیاب کرده و تفت داده می شود. بسیار خوش عطر و خوشمزه است.

 


بیشتر بخوانید: 7 خاصیت اثبات شده روغن شحم بر مبنای روایات و طب سنتی + فیلم/خرید روغن شحم گاو


9-  سویق نخود چیست و به چه دردی میخورد؟

این سویق از سویق های خوب و پر کاربرد است. یکی از بهترین گزینه ها برای تقویت کمر سویق نخود می باشد. این سویق همچنین برای تسکین دردهای استخوان فوق العاده است. این سویق همچنین به تراکم استخوان های کودک کمک کرده و باعث تقویت عمومی بدن و تقویت نیروی جنسی می شود. برای فهمیدن انواع سویق ها به فروشگاه اینترنتی سلوا، فروشگاه محصولات ارگانیک، سالم و روستایی مراجعه کنید.

 

طرز تهیه: سویق گندم و جو به دو روش ساخته می‌شود

نخود خام را آسیاب کرده و سپس آرد خام نخود را در ظرفی ریخته و مدام تفت می دهند تا خوب بپزد. این تذکر خیلی مهم است که سویق نخود دیر تفت می‌خورد و حتی احتیاج ندارید شعله را کم کرد بلکه با شعله متوسط هم باید مدتی تفت بخورد تا بپزد. در این حالت و زمانی که نخود تبدیل به سویق شد دیگر نفاخ نمی باشد و طعم خوبی هم دارد.

 

10- سویق کودک چیست و به چه دردی میخورد؟

این سویق از ترکیب انواع سویق ها به دست می‌آید که البته باید گفت جهت سهولت ترکیب آن با شیر ذرات ریزتری باید داشته باشد. این سویق نه تنها برای کودک بلکه برای همین سنین مناسب بوده و از پوکی استخوان جلوگیری می‌کند. استفاده از آن مخصوصاً به مادران شیرده توصیه شده چون باعث افزایش شیر مادر می شود. بهترین جایگزین قرص آهن محسوب شده و همچنین برای کمک به بهبود پوکی استخوان و شکستگی استخوان و تقویت ساق پا موثر است. این سویق به همراه خرما بهترین ترکیب در وعده سحری برای روزه داران بوده و در روایات استفاده از آن بسیار توصیه شده است. برای فهمیدن انواع سویق ها به فروشگاه اینترنتی سلوا، فروشگاه محصولات ارگانیک، سالم و روستایی مراجعه کنید. 

 

11- سویق ماش چیست و به چه دردی میخورد؟

از بهترین خاصیت های سویق ماش قوی شدن استخوان‌بندی، قوی شدن از لحاظ جسمانی و کمک کردن به کودکان است.

 

 برای خرید انواع سویق از سلوا کلیک کن.

سویق و خواص آن در روایات اسلامی و طب سنتی

یکی از خوراکی های کمتر شناخته شده ولی مهم و پر خاصیت که به خوردن آن در روایات اسلامی بسیار سفارش شده است سویق‌ است. به طور مثال امام صادق(ع) فرموده‌اند: «سویق خالی یا با روغن زیتون، گوشت را می‌رویاند و استخوان را محکم می‌سازد و به همین دلیل به کودکان خردسال هم سویق داده شود، همچنین خوردن چهل‌روزه آن بازوان را پرتوان می‌کند.» و در جایی دیگر فرموده‌اند: «براى مسمومیت، دارویى سودمندتر از سویق سیب، سراغ ندارم».

منابع موثق علمی شیعه بالاترین درجه ارزش را به سویق داده و شمردن سویق در رتبه خوراک انبیا و مرسلین تایید دیگری بر اهمیت این ماده غذایی با ارزش می باشد. در همین خصوص، امام کاظم (ع) گفتند: «همانا سویق همراه با وحی از آسمان نازل شد.»

در بعضی روایات هم یکی از اصحاب درباره بیماری خود یا دیگری صحبت می‌کند و امام بر اساس حرف او سویق و نیز روش مصرف آن را توصیه می‌کنند. برای فهمیدن نوع های مختلف سویق ها به فروشگاه اینترنتی sabadsalva مراجعه کنید.

 محققان و پژوهشگران طب سنتی توصیه میکنند که افراد برای تقویت عمومی بدن باید سویق را به مدت ۴۰ روز مصرف کنند. ولی بعد از سه روز آثار آن مانند افزایش انرژی و قدرت بدنی خصوصاً در شانه‌ها قابل مشاهده می باشد.

 

 نکاتی که باید درباره مصرف سویق رعایت شود

  • از مصرف سویق با آب جدا پرهیز کنید.
  • مردان باید از مصرف آب و شکر همراه سویق اجتناب کنند، زیرا سبب ضعف و ناتوانی جنسی آنها شده و بهتر است آن را به همراه خرما، عسل و شیر میل کنند.
  • همانند سایر مواد غذایی، از زیاده‌روی در خوردن سویق پرهیز کنید زیرا باعث چاقی و اضافه وزن می شود.
  • مقدار مصرف سویق در هر وعده دو کف یا همان دو یا سه قاشق غذاخوری می‌باشد.
  • برای تهیه یک سویق خوشمزه و مقوی می توانید مقداری عسل، شیره خرما، شیر یا روغن زیتون به آن اضافه کنید، اما توصیه می‌شود از افزودن آب یا شکر به سویق خودداری کنید تا اثرات درمانی این معجون به خوبی حفظ شود.
  • استفاده از سویق بهتر است همراه روغن زیتون باشد نه اینکه با هم تفت داده شود.

 

 

 

سویق

-

خواص سویق

ایتوک سلوا