بنر نماینده سلوا

اولین نکات مهم برای 20 مزیت انکار نشدنی شیر مادر

1399/02/16   727

فهرست مطالب

اولین نکات مهم برای 20 مزیت انکار نشدنی شیر مادر

ادامه ی مزیت های انکارشدنی شیر مادر

آخرین نکات درباره مزیت های انکار نشدنی شیر مادر

فهرست تصاویر

شکل 1: فواید شیر مادر


اولین نکات مهم برای 20 مزیت انکار نشدنی شیر مادر

 1. آغوز که اولین و بهترین ماده برای محافظت از نوزاد در برابر بیماری‌های عفونی است، تنها در شیر مادر و در ساعات اولیه شیردهی وجود دارد.
 2. سلول‌های زنده و مواد مختلف شیر مادر دارای خاصیت ضدمیکروبی خاصی است که در نتیجه تغذیه شیرخوار با آن، احتمال ابتلای شیرخوار به بسیاری از عفونت‌های گوارشی و تنفسی را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.
 3. تعداد میتلایان به مرض ‌های آسم، اگزما و اقسام آلرژی در نوزادان و کودکانی که با شیر مادر تغذیه می‌کنند به مراتب کمتر از شیرخواران دیگر است. برای فهمیدن فواید شیر مادر به سلوا، فروشگاه محصولات ارگانیک، سالم و روستایی مراجعه کنید.
 4. بچه هایی که با شیر مادر تغذیه می‌شوند در بزرگسالی کمتر به بیماری‌های قلبی و عروقی دچار می‌شوند و کمتر دیده می‌شود مقدار کلسترول خونشان بالا باشد.
 5. چربی و پروتئین شیر مادر بهتر از کلیه شیر ها هضم و جذب می‌شود و به همین علت دردهای قولنجی، جمع شدن گاز در معده (نفخ)، استفراغ و حساسیت نسبت به انواع  پروتیئن در شیرخواران تغذیه شده با شیر مادر به مراتب کمتر است.
 6. ترکیب شیر مادر همراه با رشد کودک تغییر می‌کند. در هر وعده شیر خوردن، چربی آرام آرام بیشتر می‌شود. در آغاز شیر رقیق می باشد. و در مقابل قسمت انتهایی شیر غلیظ‌تر می شود؛ به این دلیل تشنگی و گرسنگی بچه با شیر مادر رفع می شود. برای فهمیدن فواید شیر مادر به سلوا، فروشگاه محصولات ارگانیک، سالم و روستایی مراجعه کنید.
 7. به علت تفاوت در مخلوط شیر مادر، نوزاد پرخوری نمی‌کند و در انتها امکان چاقی کودک کمتر می شود. (چاقی کودکی زمینه ساز بیماری‌های قلبی و عروقی، مفصلی و بیماری قند در بزرگسالی است.)
 8. به علت وجود آب کافی در شیر مادر تشنگی نوزاد برطرف می‌شود و نیازی نیست به او آب بدهیم. این کار از تعداد زیادی از بیماری‌های گوارشی بچه که بر دلیل استفاده نمودن از اب آلوده (حتی در مناطق شهری) به وجود می‌آید جلوگیری می‌کند.
 9. شیر مادر به دلیل آسان گواری و مقوی بودن، برای شیرخواران بیمار بسیار مناسب‌ تر است.

20 مزیت انکار نشدنی شیر مادر

شکل 1: فواید شیر مادر

ادامه ی مزیت ها، خوبی ها و فواید شیر مادر

 1. شیر مادر به تنهایی قادر است یک سوم انرژی و مواد مغذی موردنیاز کودک را در سال دوم زندگی تامین کند. به همین خاطر از سال دوم مصرف شیر مادر در کنار و به همراه غذای کمکی پیشنهاد می‌شود. (غذای کمکی به تنهایی بدرد نمی خورد.)
 2. مقدار سدیم و پروتئین شیر مادر به اندازه ای است که به کلیه‌های نوزاد که هنوز کامل نشده است آسیبی وارد نمی شود. برای فهمیدن فواید شیر مادر به سلوا، فروشگاه محصولات ارگانیک، سالم و روستایی مراجعه کنید.
 3. شیر مادر به صورت کل پاکیزه، بدون آلودگی، بدون خطر مسمومیت می باشد. دارای درجه حرارت مناسب و بدون نیاز به تجهیزات خاص، در دسترس بچه ها است.
 4. تغذیه با شیر مادر در درست کردن رابطه عاطفی عمیق میان مادر و کودک بسیار موثر است و اثر مطلوب روانی مخصوصی بر کودک دارد. چنانکه کودکانی که با شیر مادر تغذیه می‌ شوند در دوره های بلوغ آرام ترند و از امنیت روانی زیادی برخوردار هستند..
 5. برای نوزاد نارس و کم وزن که قادر به مکیدن پستان مادر نیست شیر مادر (به خصوص آغوز آن) بسیار مناسب است، که می‌توان آن را با سرنگ یا قطره چکان به نوزاد نارس داد. به این ترتیب کودک از بسیاری از بیماری‌های عفونی و مرگ و میر ناشی از آن نجات پیدا میکند. برای فهمیدن فواید شیر مادر به sabadsalva مراجعه کنید.
 6. جذب کلسیم شیر مادر به سبب نسبت مناسب کلسیم به فسفر در آن، بهتر انجام می‌شود. کم بودن کلسیم در بدن در بچه هایی که با شیر مادر تغذیه می‌شوند کمتر دیده می‌شود.
 7. در شیر مادر مقدار آهن کم است. اما به علت وجود عواملی چون لاکتوفرین و میزان اسیدی بودن شیر مادر، جذب آهن شیر مادر به مراتب بهتر از سایر انواع شیر صورت می‌گیرد. بنابراین کودکانی که با شیر مادر تغذیه می‌ کنند تا وقتی که شروع تغذیه کمکی به قطره کمکی آهن نیازی ندارند.

آخرین نکات درباره مزیت های انکار نشدنی شیر مادر

 1. کمتر پیش می‌آید که لازم شود کودکانی که شیر مادر می‌خورند بستری شوند؛ در نتیجه جدایی عاطفی کمتری پیش می‌آید. برای فهمیدن فواید شیر مادر به sabadsalva مراجعه کنید.
 2. شیرخوارانی که از شیر مادر تغذیه می‌ کنند کمتر دچار اختلالات دندانی ناشی از مصرف پستانک و شیشه می‌شوند.
 3. سرانجام اینکه مرگ ناگهانی بچه هایی که با شیر مادر تغذیه می‌شوند به مراتب کم میشود.

برای تهیه این موارد میتوانید به وب سایت اینترنتی sabadsalva مراجعه کنید.

شیر مادر

-

بارداری

-

مادر

ایتوک سلوا