بنر اطلاعیه سلوا

فروشگاه محصولات ارگانیک سلوا و مزیت های آن / خرید محصولات ارگانیک

1399/09/26   2,254

مقدمه ای درباره محصولات ارگانیک و فواید آن ها

احتمالاً بارها نام محصولات ارگانیک و محصولات معمولی به گوش شما رسیده است. برخی از افراد تمایل دارند تغذیه‌ی سالم‌تری داشته باشند. به همین دلیل تمایل به خرید محصولات ارگانیک دارند. بعضی از افراد نیز چند محصول را با هم تطبیق میدهند. اگر از همه لحاظ دو محصول با هم یکسان باشند، محصولی را انتخاب می کنند که برچسب ارگانیک داشته باشد. محصولات ارگانیک، به محصولاتی می گویند که بدون استفاده کردن از حشره‌کش‌ ها و ماده های شیمیایی تولید شده باشند. اکثر مردم بر این باور هستند که محصولات ارگانیک برای سلامتی‌ و هم برای محیط زیست مفید هستند.

البته باید توجه داشته باشید که برای خرید محصولات ارگانیک حتماً به مراکز معتبر مراجعه نمایید. فروشگاه محصولات ارگانیک سلوا، با ارائه محصولات با کیفیت و کاملاً ارگانیک،‌ ضامن سلامت شما خواهد بود. برای خرید محصولات ارگانیک سلوا کلیک کنید.

روش تخشیص محصولات ارگانیک

درواقع، همیشه طبیعی‌تر بودن به معنی خوب بودن نیست. حتی محصولاتی که به عنوان محصولات ارگانیک به‌ فروش می‌رسند، به طور کامل ارگانیک نیستند. محصولات با برچسب فروشگاه محصولات ارگانیک نوا تقریبا ۹۵ درصد و محصولات با برچسب حاوی مواد ارگانیک حداکثر ۵۰ درصد مواد تشکیل‌دهند‌ی ارگانیک دارند. به‌عبارت دیگر، تنها محصولاتی به طور کامل ارگانیک هستند که برچسب «۱۰۰ درصد ارگانیک» را داشته باشند. براساس تعریف سازمان غذا و داروی آمریکا، محصول ارگانیک محصولی است که بدون دخالت هرنوع ماده‌ی شیمیایی و راه های مصنوعی (مانند دست‌کاری ژنتیکی) تولید شود. نه‌تنها میوه‌ و سبزی‌ها بلکه گوشت، عسل، لبنیات و بقیه خوراکی‌ها می‌توانند از راه ارگانیک تولید شوند. گوشت و محصولات دامی ارگانیک از دامهایی تولید می‌شوند که در محیط های طبیعی و با عادتهای طبیعی دام پرورش پیدا کرده اند.


بیشتر بدانید: چرا خرید محصولات ارگانیک یک الزام است؟


نکات بسیار مهم درباره محصولات ارگانیک

دام‌ها با خوراک ارگانیک، نگهداری در مکانی تمیز و با امکان دسترسی به مکان های باز پرورش می‌یابند. همچنین به آنها هورمون و آنتی‌بیوتیک داده نمی‌شود. ولی در نقطه‌ی مقابل، عدم مصرف این مواد میزان ارگانوفسفات را کاهش می دهد. این امر موجب بوجود آمدن اختلالات عصبی و نورولوژیک می‌شود. هم اکنون بیشتر از سه دهه از توجه جهانی به موضوع حفاظت محیط زیست و حدود دو دهه از مطالب پیرامون توسعه‌ی پایدار می‌گذرد. پیش از این در تمامی پروژه‌های توسعه‌، فقط دیدگاه اقتصادی و ایجاد درآمد و بازده اقتصادی بیشتر، مد نظر بود. اما امروزه موضوعات از ابعاد بسیار مختلفی مورد بررسی و سنجش قرار می گیرد.

به همین علت در دهه‌ی ۱۹۷۰ میلادی این ذهنیت در سیاست مداران و برنامه‌ریزان توسعه مطرح شد که این روند رشد اقتصادی سرانجام منجر به تخریب محیط زیست، نابرابری اجتماعی، کاهش منابع و… می‌شود. لذا جبران این مشکلات در درازمدت باعث ضررهای فراوان اقتصادی خواهد شد.

 انقلاب سبز نیز با هدف تامین مواد غذایی جمعیت رو به بالا جامعه‌ی جهانی ایجاد شد. در طول قرن بیستم با ظهور کشاورزی صنعتی و انقلاب سبز، بشر به تامین تغذیه‌ی آینده‌ی خود اطمینان پیدا کرد و دلگرم شد. لذا در این راستا به پیشرفت‌های چشمگیری دست یافت.

برای خرید محصولات ارگانیک دامی، حتماً به مراکز معتبر مراجعه نمایید. فروشگاه محصولات ارگانیک سبد سلوا، با ارائه محصولات با کیفیت و کاملاً ارگانیک،‌ ضامن سلامت شما خواهد بود.

کلام آخر در زمینه لزوم خرید محصولات ارگانیک

اما این رویای شیرین دیری نپایید که نیاز به بازبینی پیدا کرد. کشاورزی صنعتی توانست در کوتاه‌ مدت در بیشتر نقاط دنیا افزایش تولید محصولات کشاورزی را به ارمغان آورد.

اما به دلیل عدم توجه به مسائل اخلاقی و اجتماعی مانند حقوق موجودات دیگر و زمین‌های کشاورزی و منابع طبیعی مورد انتقادهای زیادی قرار گرفت. چرا که پرداختن به منفعت های تجاری و استفاده‌ بیش حد از مواد شیمیایی در این عصر، باعث بروز مشکلات زیست محیطی زیادی شده است.

با بالارفتن روزافزون جمعیت و نیاز به غذای بیشتر و همزمان با تخریب محیط زیست، حفظ منابع طبیعی به خصوص منابع طبیعی تجدیدناپذیر و ذخیره‌سازی آنها برای نسل‌های آینده بیش از پیش مورد توجه قرار داده می شود. همچنین اندیشه‌ کشاورزی پایدار و تبدیل کشاورزی از مصرف پرنهاده به کم‌نهاده ایجاد شد.

 آمار مربوط به کشاورزی زیستی نشان از رشدی پرسرعت و تداومی همه‌جانبه در بزرگ شدن این سامانه‌ی کشاورزی می‌دهد. لذا جهان بیش از گذشته لزوم استفاده از کشاورزی و دامپروری ارگانیک را در برنامه خود قرار داده است.

 

شما همواره می‌توانید برای خرید محصولات ارگانیک با فروشگاه سلوا مراجعه نمایید.

محصولات ارگانیک

-

محصول ارگانیک

-

خرید ارگانیک

-

فروشگاه ارگانیک