بنر اطلاعیه سلوا

خرید محصولات ارگانیک و تفاوت ارگانیک و طبیعی بودن محصولات

1399/10/06   1,616

کدام محصولات کشاورزی، به صورت ارگانیک تولید می‌شوند؟

مواد غذایی ارگانیک در طی دو دهه گذشته طرفدارهای زیادی پیدا کرده است. تعداد زیادی از مردم فکر می کنند محصولات ارگانیک امنیت ، سلامت و مزه ی بهتری نسبت به محصولات معمولی دارند. افراد دیگر فکر می کنند که استفاده از مواد غذایی ارگانیک برای محیط زیست و رفاه حیوانات بهتر است. لذا هر فردی نگاه متفاوتی به محصولات ارگانیک دارد.

ارگانیک یعنی چه؟

ارگانیک به انگلیسی (organic) در لغت به معنای برگرفته از موجود پویا می باشد.

تفاوت محصولات ارگانیک و طبیعی

نکته ای که نباید فراموش کنیم این است که ارگانیک و طبیعی یک معنا را نمی دهند؛

محصولات طبیعی امکان دارد دارای برچسب کاملا طبیعی، صد درصد طبیعی و بدون هورمون باشند. به این معنی که  تولید آنها بدون رنگ مصنوعی، طعم دهنده و یا نگهدارنده ای انجام شده است. لذا به شما پیشنهاد می‌دهیم برای خرید انواع محصولات ارگانیک، حتماً از مراکز مطمئن خرید نمایید. سبد سلوا یک فروشگاه محصولات ارگانیک است که تمامی محصولات آن صد در صد ارگانیک می باشد.


بیشتر بدانید: خرید مرغ سبز به چه صورت است؟


برچسب تأیید کننده ارگانیک بودن محصول

 محصولات ارگانیک، دارای یک برچسب ارگانیک هستند. به این معنی که در تولید آن ها از هیچ گونه کود شیمیایی، آفت کش، سموم، آنتی بیوتیک، هورمون و سایر افزودنی ها استفاده نشده است.

کشاورزی ارگانیک چیست؟

محصولات ارگانیک به محصولات کشاورزی مثل میوه ها، سبزیجات، غلات و محصولات لبنی گفته می شود که به صورت کاملا طبیعی پرورش داده می‌شوند . لذا از موادی که باعث غیر ارگانیک شدن محصول می‌شود،‌ استفاده نمیشود.

کشاورزانی که محصولات ارگانیک تولید میکنند، برای بالا رفتن رشد گیاهان و تغذیه ی خاک، از کود های طبیعی و کمپوست استفاده میکنند.

کشاورزی ارگانیک منجر به بهتر شدن کیفیت خاک و حفظ آبهای زیر زمینی می شود. همچنین آلودگی را کم می کند و برای محیط زیست بهتر می باشد.

لزوم خرید محصولات ارگانیک

استفاده از محصولات ارگانیک، مبتلا شدن به بیماری ها و آلرژی را کم میکند. مردم به دلیل نگرانی از مشکلات بهداشتی و زیست محیطی تصمیم می گیرند، که محصولات ارگانیک استفاده کنند. ولی به راستی علت انتخاب محصول های ارگانیک چیست؟

 

عدم استفاده از آفت‌ کش‌ ها

 در کشاورزی مدرن از آفت‌کش‌ های شیمیایی برای مراقبت کردن از محصولات کشاورزی در برابر حشرات، آفات و بیماری‌ ها استفاده می‌شود. وقتی کشاورزان آفت‌کش‌ ها را بر روی گیاهان اسپری می‌ کنند، باقی مانده این سموم بر روی محصولات باقی می ماند. همین موضوع می‌تواند کیفیت محصولات طبیعی را کاهش دهد.

به همین دلیل است که خرید محصولات ارگانیک برای بسیاری از افراد حائز اهمیت است.


بیشتر بدانید: سوسیس و کالباس مفید است ! + خرید سوسیس و کالباس خانگی


 عدم استفاده از افزودنی‌ های خوراکی

 محصولات ارگانیک دارای هیچ نوع افزودنی، مواد نگهدارنده، رنگ های مجاز، طعم‌دهنده‌ ها و مونو سدیم گلوتامات می باشند. لذا با خرید از فروشگاه محصولات ارگانیک، می‌توانید سلامت خود و خانواده تان را تضمین نمایید.

محیط زیست

 دلیل انتخاب محصولات ارگانیک توسط بسیاری از افراد، حفظ منابع طبیعی است. تولید محصولات ارگانیک،  آلودگی بسیار کمی دارد و کیفیت آب و خاک را حفظ می‌کند.

 

تشخیص محصولات ارگانیک 

اگر کالایی برچسب USDA داشته باشد به شما اطمینان میدهد که این محصول صد درصد  ارگانیک است. محصولاتی که شامل حداقل هفتاد درصد مواد تشکیل دهنده ارگانیک هستند، دارای برچسب هستند. اما نمی توانند از برچسب  USDA بهره بگیرند. در بسیاری از موارد، این برچسب‌ها به خاطر بالا رفتن میزان فروش بر روی محصولات چسبانده می شود. سلوا فروشگاه محصولات ارگانیک سالم و روستایی است که شما می‌توانید با خیال راحت به خرید محصولات ارگانیک در آن بپردازید.

 

خواص محصولات ارگانیک

انجمن تغذیه آمریکا بر این باور است که سطح ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان های موجود در محصولات ارگانیک زیاد است. همچنین محققان اعلام کرده اند که محصولات کشاورزی ارگانیک سطوح پایین‌تری از نیترات را دارند. مقادیر بالای نیترات خطر ابتلا به انواع مختلف سرطان را افزایش می دهد.

محصولات ارگانیک اکثرا تازه هستند. زیرا در تهیه آنها از مواد نگهدارنده که عمر آنها را بیشتر می کند استفاده نشده است. لذا شما میدانید که آن محصول به راستی تازه بوده و با استفاده از هزار نوع افزودنی، ظاهر تازه خود را حفظ نکرده است.

محصولات ارگانیک رسینولئیک اسید بیشتری دارند که برای سلامت قلب و عروق عالی می باشد.

بسیاری از والدین فکر می کنند که محصولات ارگانیک، به دلیل عدم استفاده از آفت کشها برای تغذیه کودکان بهتر هستند.

 

مضرات محصولات ارگانیک

محصولات ارگانیک در کنار همه ویژگی‌های مثبت خود، مضراتی نیز دارد. به دلیل عدم استفاده از انواع آفت کش ها و سموم، امکان وجود انواع باکتری در این محصولات وجود دارد. البته اگر کشاورزی ارگانیک به سبک درست و اصولی انجام شود،‌ این اتفاق بسیار ناچیز خواهد بود. توجه داشته باشید که مضرات مصرف محصولات طبیعی و غیر ارگانیک بسیار بیشتر از محصولات ارگانیک است.

 

چه محصولاتی، امکان تولید به صورت ارگانیک را دارند؟

میوه ها، سبزیجات، غلات و محصولات لبنی از جمله محصولاتی هستند که امکان تولید به روش‌های ارگانیک را دارند. ولی محصولات ارگانیک فرآوری شده مانند نوشابه، کیک و کلوچه، بستنی و غلات صبحانه هم به بازار تزریق شده است.

خیار، کدو حلوایی، فلفل، کرفس، گوجه گیلاسی، توت فرنگی، سیب زمینی، انگور، هلو، سیب، اسفناج و فلفل تند در لیست محصولاتی هستند که به صورت ارگانیک تولید می شوند. جالب است بدانید این محصولات در صورت کشت و پرورش به شکل طبیعی،‌ امکان جذب سموم و آفت کش ها را به صورت چشم گیری دارا هستند.

 

از کجا محصولات ارگانیک بخریم؟

اگر قصد خرید محصولات ارگانیک را دارید، می توانید یکی از راه های زیر را انتخاب کنید:

  • به طور مستقیم از یک مزرعه ارگانیک
  • بازارهای محلی مواد غذایی ارگانیک
  • فروشگاه محصولات ارگانیک

 

سلوا یک فروشگاه محصولات ارگانیک است که با ارائه محصولات با کیفیت،‌ می‌تواند خیال شما را از بابت کیفیت محصولات ارائه شده راحت کند.

ارگانیک

-

محصولات ارگانیک

-

خرید محصولات ارگانیک

-

فروشگاه محصولات ارگانیک