بنر اطلاعیه سلوا

خرید محصولات ارگانیک و تفاوت ارگانیک و طبیعی بودن محصولات

1399/10/06   243

فهرست مطالب

ارگانیک چیست؟ محصولات کشاورزی ارگانیک کدامند؟

ارگانیک یعنی چه؟

تفاوت محصولات ارگانیک و طبیعی

کشاورزی ارگانیک چیست؟

چرا محصولات ارگانیک؟

تشخیص محصولات ارگانیک

خواص و مزایای استفاده از محصولات ارگانیک

مضرات محصولات ارگانیک

محصولات ارگانیک کدامند؟

از کجا محصولات ارگانیک بخریم؟

فهرست اشکال

شکل 1:خرید محصولات ارگانیک

شکل 2: سلوا، فروشگاه محصولات ارگانیک، سالم و روستایی

 


ارگانیک چیست؟ محصولات کشاورزی ارگانیک کدامند؟

مواد غذایی ارگانیک درطی دو دهه گذشته طرفدارهای زیادی پیدا کرده است. تعداد زیادی از مردم فکر می کنند محصولات ارگانیک امنیت ، سلامت و مزه ی بهتری نسبت به محصولات معمولی هستند. Sabadsalva میتواند به شما کمک خرید محصولات ارگانیک را به بهترین شکل تجربه کنید.

افراد دیگر فکر می کنند که استفاده از مواد غذایی ارگانیک برای محیط زیست و رفاه حیوانات بهتر است.

 

 

ارگانیک یعنی چه؟

ارگانیک به انگلیسی (organic) در لغت به معنای برگرفته از موجود پویا می باشد.

 

تفاوت محصولات ارگانیک و طبیعی

نکته ای که اصلا نباید فراموش کنیم این است که ارگانیک و طبیعی یک معنا را نمی دهند؛

محصولات طبیعی امکان دارد دارای برچسب کاملا طبیعی، صد درصد طبیعی و بدون هورمون باشند. به این معنی که  تولید آنها بدون رنگ مصنوعی، طعم دهنده و یا نگهدارنده ای انجام شده است.

شکل 1:خرید محصولات ارگانیک

 

اما محصولات ارگانیک، دارای یک برچسب ارگانیک هستند. به این معنی که در تولید آن ها از هیچ گونه کود شیمیایی، آفت کش، سموم. آنتی بیوتیک، هورمون و دستکاری ژنتیکی استفاده نشده است. Sabadsalva میتواند به شما کمک خرید محصولات ارگانیک را به بهترین شکل تجربه کنید.

 

کشاورزی ارگانیک چیست؟

محصولات ارگانیک به محصولات کشاورزی مثل میوه ها، سبزیجات، غلات و محصولات لبنی. گفته می شود که به صورت کاملا طبیعی پرورش داده می شوند و در تولید آنها از کود شیمیایی و فاضلاب. آفت کش ها، سموم، هورمونها و دستکاری های ژنتیکی استفاده نمی شود.

کشاورزانی که محصولات ارگانیک را به وجود میاورند می کنند برای بالا رفتن رشد گیاهان و تغذیه ی خاک. از کود های طبیعی و کمپوست استفاده میکنند.

کشاورزی ارگانیک منجر به بهتر شدن کیفیت خاک و حفظ آبهای زیر زمینی می شود. همچنین آلودگی را کم می کند و برای محیط زیست بهتر می باشد.

 همچنین توصیه میشود مقاله ای که در خصوص خرید لبنیات محلی و 3 فرآورده ی مهم لبنی انتشار داده ایم را نیز مطالعه کنید. این مقاله نیز میتواند تا حد بسیار زیادی به اطلاعات شما بیافزاید.

چرا محصولات ارگانیک؟

استفاده از محصولات ارگانیک مبتلا شدن به بیماری ها و آلرژی را کم میکند. مردم به دلیل نگرانی از مشکلات بهداشتی و زیست محیطی تصمیم می گیرند. که محصولات ارگانیک استفاده کنند ولی به راستی علت انتخاب محصول های ارگانیک چیست؟

آفت‌ کش‌ ها : در کشاورزی مدرن از آفت‌کش‌ های شیمیایی برای مراقبت کردن از محصولات کشاورزی در برابر. حشرات، آفات و بیماری‌ ها استفاده می‌شود، وقتی کشاورزان آفت‌کش‌ ها. را بر روی گیاهان اسپری می‌کنند، باقی مانده این سموم بر روی محصولات باقی می ماند. Sabadsalva میتواند به شما کمک خرید محصولات ارگانیک را به بهترین شکل تجربه کنید.

تعداد زیادی از مردم محصولات ارگانیک را انتخاب می‌کنند تا از این سموم و آفات دور باشند.

افزودنی‌ های خوراکی : محصولات ارگانیک دارای هیچ نوع افزودنی، مواد نگهدارنده، رنگ های مجاز،طعم‌دهنده‌ ها و مونو سدیم گلوتامات می باشند.

محیط زیست : تعداد زیادی از مردم از محصولات ارگانیک استفاده می‌کنند زیرا این مواد برای محیط زیست بهتر هستند. آلودگی بسیار کمی دارند و کیفیت آب و خاک را حفظ می‌کنند.

 

تشخیص محصولات ارگانیک

اگر کالایی برچسب USDA داشته باشد به شما اطمینان میدهد که این محصول صد درصد و یا حتی کمتر نود و پنج درصد ارگانیک است. محصولاتی که شامل حداقل هفتاد درصد مواد تشکیل دهنده ارگانیک هستند. دارای برچسب ساخته شده با ماده های ارگانیک هستند اما نمی توانند از برچسب  USDAبهره بگیرند . سلوا، فروشگاه محصولات ارگانیک سالم و روستایی میتواند به شما کمک خرید محصولات ارگانیک را به بهترین شکل تجربه کنید.

 

شکل 2: سلوا، فروشگاه محصولات ارگانیک، سالم و روستایی

 

خواص و مزایای استفاده از محصولات ارگانیک

انجمن تغذیه آمریکا بر این باور است که سطح ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان های موجود در محصولات ارگانیک زیاد است.

همچنین محققان ثابت کرده اند که محصولات کشاورزی ارگانیک سطوح پایین تری نیترات دارند. مقادیر بالای نیترات خطر ابتلا به نوع های مختلف سرطان را افزایش می دهد.

محصولات ارگانیک اکثرا تازه تر هستند زیرا در تهیه آنها از مواد نگهدارنده که عمر آنها را بیشتر می کند. استفاده نشده است.

محصولات ارگانیک سینولئیک اسید بیشتری دارند که برای سلامت قلب و عروق عالی می باشد. سلوا، فروشگاه محصولات ارگانیک، سالم و روستایی میتواند به شما کمک خرید محصولات ارگانیک را به بهترین شکل تجربه کنید.

بسیاری از والدین فکر می کنند که محصولات ارگانیک زیرا دارای آفت کش نیستند برای تغذیه بهتر نوزادان و کودکان بهتر هستند.

 

مضرات محصولات ارگانیک

زیرا در تولید محصولات ارگانیک،  آفت کشها و آنتی بیوتیک ها کابردی ندارد . ممکن است مقادیر کمی باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک از جمله لیستریا، سالمونلا و کولی بر روی آن ها رشد کند. که می تواند باعث درست شدن بیماری در انسان شود.

 

محصولات ارگانیک کدامند؟

میوه ها، سبزیجات، غلات و محصولات لبنی از جمله مواد غذایی و محصولات ارگانیک بوجود آمده اند. ولی محصولات ارگانیک فرآوری شده مانند نوشابه، کیک و کلوچه، بستنی و غلات صبحانه هم به بازار تزریق شده است.

خیار،کدو حلوایی، فلفل، کرفس، گوجه گیلاسی، توت فرنگی، سیب زمینی، انگور، هلو، سیب، اسفناج و فلفل تند میوه ها و سبزیجاتی هستند. که بیشترین آلودگی و آفت کش ها را دارند و بهتر است که حتما مدل ارگانیک آن ها را تهیه کنید.

 

 

از کجا محصولات ارگانیک بخریم؟

اگر میخواهید محصولات ارگانیک را بخرید می توانید یکی از راه های زیر را انتخاب کنید:

  • به طور مستقیم از یک مزرعه ارگانیک
  • بازارهای محلی مواد غذایی ارگانیک
  • فروشگاه های محصولات ارگانیک

ارگانیک

-

محصولات ارگانیک

-

ارگانیک محصولات

-

محصول ارگانیک

ایتوک سلوا