بنر اطلاعیه سلوا

بزرگترین مرکز خرید محصولات ارگانیک در سلوا، فروشگاه محصولات ارگانیک

1399/10/07   235

فهرست مطالب

مقدمه ای درباره مزایا و معایب محصولات ارگانیک

نکات خاص و منحصر به فرد درباره محصولات ارگانیک

تفاوت ها و شباهت های کشاورزی ارگانیک و مزایای آن

یکی از دلایل رشد گیاهان از راه های شیمیایی

فهرست تصاویر

شکل 1:مرکز خرید محصولات ارگانیک

شکل 2: محصولات ارگانیک

 


مقدمه ای درباره مزایا و معایب محصولات ارگانیک

محصولات ارگانیک که در حال حاضر در بعضی کشورهای دنیا از مکان خاصی برخوردارند، محصولاتی است. که بدون دخالت هرنوع ماده‌ی شیمیایی و راه های مصنوعی (مانند دست‌ کاری ژنتیکی) تولید می شود. برای خرید محصولات ارگانیک میتوانید به مرکز خرید محصولات ارگانیک یعنی وبسایت سلوا، فروشگاه محصولات ارگانیک، سالم و روستایی مراجعه کنید.

به گزارش خبرگزاری موج، محصولات ارگانیک به محصولی گفته می‌ شود. که بدون دخالت هرنوع ماده‌ی شیمیایی و راه های مصنوعی تولید می‌ شود. یعنی محصولی که منشا آن کاملاً طبیعی باشد و در فرآیند تولید آن از هیچ نوع ماده شیمیایی یا فرآیندی که باعث تغییر در ماهیت طبیعی ماده های تشکیل دهنده می‌ شود. استفاده نشده باشد.

برخی دوست دارند تغذیه‌ سالم‌ تری داشته باشند به همین دلیل به دنبال مواد خوراکی ارگانیک و طبیعی می‌گردند. بعضی‌ ها هم جندین محصول را با هم مقایسه می‌ کنند و وقتی همه چیز آنها با هم برابر باشد. محصولی را انتخاب می کنند که برچسب طبیعی یا ارگانیک داشته باشد.

 

نکات خاص و منحصر به فرد درباره محصولات ارگانیک

ارگانیک بودن تنها مخصوص میوه ها نیست. بلکه سبزیجات و گوشت و عسل و انواع محصولات لبنی نیز اگر شرایط ارگانیک را داشته باشند، جزء محصولات ارگانیک خواهند بود. گوشت و محصولات دامی ارگانیک از دامهایی بوجود می آیند که در محیط های طبیعی و با عادتهای طبیعی دام بزرگ شده اند. تفاوت عمده و جامعی در بین محصولات ارگانیک و محصولات تراریخته وجود دارد. هم چنین تفاوت های عمده میان محصولات طبیعی و ارگانیک نیز وجود دارد. با ما باشید تا در زمینه محصولات ارگانیک بیشتر آشنا بشوید.

شکل 1:مرکز خرید محصولات ارگانیک

 

انقلاب سبز و کشاورزی صنعتی در طول قرن بیستم ظهور کرد و توانست. در یک مدت کم در بیشتر نقاط دنیا افزایش تولید محصولات کشاورزی را به ارمغان آورد. ولی امروزه به خاطر توجه نکردن به مسائل اخلاقی و اجتماعی مثل حقوق دیگر موجودات و نسلهای آینده به زمینهای کشاورزی و منابع طبیعی و صرفا توجه کردن به منفعت و استفاده‌ بی‌ حد از مواد شیمیایی نه‌ فقط تولید مواد غذایی رو به کاهش است. . بلکه مشکلات زیست‌ محیطی، اجتماعی و اقتصادی بسیار زیادی را به وجود آورده. و جمعیت زمین را با بحرانی بزرگ مواجه کرده است.  برای خرید محصولات ارگانیک میتوانید به مرکز خرید محصولات ارگانیک یعنی وبسایت sabadsalva مراجعه کنید.

حفظ منابع طبیعی مخصوصا منابع طبیعی تجدید ناپذیر و ذخیره‌ کردن آنها برای نسلهای آینده با افزایش روز افزون جمعیت و احتیاج داشتن به غذای بیشتر و همزمان با تخریب محیط زیست مورد توجه قرار گرفت. و اندیشه‌ کشاورزی پایدار و تبدیل کشاورزی از مصرف پرنهاده به کم‌ نهاده درست شد.

در اول غذای ارگانیک فقط شامل سبزی های تازه بود و نخستین کسانی که از غذای عالی استفاده می‌ کردند. به دنبال غذایی بودند بودن هیچ مواد شیمیایی، تازه و در حد امکان دارای کمترین مراحل فرآیند. و به علت آنها باید اقلام مورد نیاز خود را به صورت مستقیم از کشاورزان خریداری می‌ کردند سپس شعار کشاورز خودت را بشناس تا غذای خود را بشناسی. از نخستین شعارهایی بود که برای ترویج مصرف غذاهای ارگانیک، گفته بودند  برای خرید محصولات ارگانیک میتوانید به مرکز خرید محصولات ارگانیک یعنی وبسایت سلوا، فروشگاه محصولات ارگانیک، سالم و روستایی مراجعه کنید.

کشاورزی سنتی در روبرو کشاورزی ارگانیک قرار دارد. به دلیل اینکه در نحوه تولید و نگهداری محصولات این دو نوع کاملا با یکدیگر فرق دارند.

 

تفاوت ها و شباهت های کشاورزی ارگانیک و مزایای آن

کشاورزی ارگانیک یک راه کشاورزی بدون استفاده از هیچ نوع مواد شیمیایی یا مصنوعی می باشد. که در راستای توسعه‌ ی پایدار کشاورزی است. این مدل کالا ها با بالاترین مقادیر مواد غذایی و کمترین تاثیر بر روی طبیعت تولید می‌ شوند.

بر اساس مقرراتی که برای محصولات ارگانیک وجود دارد، این مدل کشاورزی باید کیفیت کالا را در حد عالی تضمین کند.  برای خرید محصولات ارگانیک میتوانید به مرکز خرید محصولات ارگانیک یعنی وبسایت sabadsalva مراجعه کنید.

 

  • دلیل انتخاب محصولات ارگانیک

استفاده از محصولات ارگانیک مبتلا شدن به بیماری ها و آلرژی را کم می کند. دلایل انتخاب محصولات ارگانیک به شرح زیر است:

 

  • افزودنی‌ های خوراکی

محصولات ارگانیک بدون هر نوع افزودنی‌، نگه‌ دارنده‌، رنگ‌ های مجاز خوراکی، طعم‌ دهنده‌ ها و مونو سدیم گلوتامات بوجود میاید.

شکل 2: محصولات ارگانیک

 

  • محیط زیست

تعداد زیادی از افراد از محصولات ارگانیک استفاده می‌ کنند چون این مواد برای محیط زیست مناسب‌ تر هستند. آلودگی کمی دارند و کیفیت آب و خاک را حفظ می‌ کنند.

معایب استفاده از محصول ارگانیک به صورت زیر است:

 

یکی از دلایل رشد گیاهان از راه های شیمیایی

هنگامی که برای رشد گیاهان از راه های غیر شییمایی استفاده می شود باید زمان و دقت بیشتری برای پرورش گیاه صرف شود. البته اگر هزینه مواد مغذی که به جای کود و محلول های مغذی استفاده می شوند را حساب نکنیم. پس در آخر رو به رو شدن با یک قیمت بالا نسبت به محصولات معمولی چیز چندان عجیبی نیست. پس اگر علاقه مند به یک زندگی اورگانیک هستید باید بودجه مورد نیاز را برای آن فراهم کنید و این دقیقا چالشی است که موجب می شود. بسیاری از مردم در میانه راه از تصیمیم خود برای استفاده همیشگی از محصول ارگانیک انصراف بدهند. برای خرید محصولات ارگانیک میتوانید به مرکز خرید محصولات ارگانیک یعنی وبسایت سلوا، فروشگاه محصولات ارگانیک، سالم و روستایی مراجعه کنید.

 قبل از رفتن به سراغ مطالب بعدی توصیه میشود مقاله ای که در خصوص مراکز فروش محصولات ارگانیک در تهران نوشته شده است را مطالعه نمائید. این مقاله میتواند به شما تا حد زیادی کمک کند.

  • سخت پیدا شدن

برای اطمینان پیدا کردن از اصالت محصولات ارگانیک لازم است به فروشگاه های معتبر مراجعه کرد و نمی شود در هر فروشگاهی آن ها را پیدا کرد.

توصیه میشود مقاله ی مربوط به خرید شکر قهوه ای نقش جهان را مشاهده نمائید. این مطلب بسیار آموزنده خواهد بود و تا حد زیادی مسائل را روشن خواهد کرد.

 

  • زود خراب شدن

علت این که در طول کاشت، پرورش و تولید این مدل محصولات از مواد نگهدارنده استفاده نمی کنند. پس نمی شود آن ها را برای مدت زیادی تازه نگه داشت. حداکثر زمان برای نگهداری این محصولات 1 هفته است.

 

  • تولید سخت

پرورش این نوع محصولات کار بسیار دشواری است. یکی از راه هایی که کشاورزان برای از بین بردن علوفه ی هرز در مزین خود دارند این است که از مواد شیمیایی بهره ببرند. ولی در کشاورزی ارگانیک امکان انجام این کار وجود ندارد. همچنین برای تامین مواد مورد نیاز گیاهان باید از مواد مغذی و معدنی مختلفی استفاده شود. که امکان دارد میزان دسترسی و استفاده از آن ها مشکل باشد. برای خرید محصولات ارگانیک میتوانید به مرکز خرید محصولات ارگانیک یعنی وبسایت sabadsalva مراجعه کنید.

 

  • مشابه با سایر محصولات از نظر مواد غذایی

بر اساس تحقیقات و آمارهایی که وجود دارند محصول ارگانیک فرق بسیاری با محصولات نرمال از نظر مواد مغذی ندارند. سپس با مصرف این نوع محصولات نباید تصور دریافت چیزی خیلی منحصر به فردی را داشته باشید.

محصولات ارگانیک

-

محصول ارگانیک

-

ارگانیک محصول

ایتوک سلوا