بنر اطلاعیه سلوا

بزرگترین مرکز خرید محصولات ارگانیک در سلوا، فروشگاه محصولات ارگانیک

1399/10/07   1,790

اگر قصد خرید محصولات ارگانیک را دارید، بد نیست که درباره روش پرورش این محصولات، اطلاعات کافی داشته باشید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم که خرید خود را از فروشگاه محصولات ارگانیک انجام دهید.

لزوم خرید محصولات ارگانیک

محصولات ارگانیک که در حال حاضر در بعضی کشورها دارای فروشگاه مخصوص به خود هستند، محصولاتی هستند که بدون دخالت هرنوع ماده‌ی شیمیایی و راه های مصنوعی (مانند دست‌ کاری ژنتیکی) تولید می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، محصولات ارگانیک به محصولی گفته می‌ شود. که بدون دخالت هرنوع ماده‌ی شیمیایی و راه های مصنوعی تولید می‌ شود. یعنی محصولی که منشا آن کاملاً طبیعی باشد و در فرآیند تولید آن از هیچ نوع ماده شیمیایی یا فرآیندی که باعث تغیر در ماهیت طبیعی ماده های تشکیل دهنده می‌ شود، استفاده نشده باشد.

دلایل محبوبیت مواد غذایی ارگانیک

برخی دوست دارند تغذیه‌ سالم‌ تری داشته باشند به همین دلیل به دنبال مواد خوراکی ارگانیک و طبیعی می‌گردند. بعضی‌ ها هم چندین محصول را با هم مقایسه می‌ کنند. اگر همه ویژگی آنها با هم برابر باشد، محصولی را انتخاب می کنند که برچسب طبیعی یا ارگانیک داشته باشد.


بیشتر بدانید: سوسیس و کالباس مفید است ! + خرید سوسیس و کالباس خانگی


چه محصولاتی امکان پرورش به صورت ارگانیک را دارند؟

نه‌ فقط میوه‌ و سبزی‌ ها بلکه گوشت، عسل، لبنیات و دیگر خوراکی‌ ها می‌ توانند از راه ارگانیک تولید شوند. گوشت و محصولات دامی ارگانیک، از دامهایی بوجود می آیند که در محیط های طبیعی و با عادتهای طبیعی دام بزرگ شده اند.

 محصولات ارگانیک، مواد غذایی تراریخته و محصولهای طبیعی فرق اصلی اساسی با یکدیگر دارند. با ما باشید تا در زمینه محصولات ارگانیک بیشتر آشنا بشوید.

 

برای خرید محصولات ارگانیک کلیک کنید.

تفاوت محصولات ارگانیک با تراریخته

انقلاب سبز و کشاورزی صنعتی در طول قرن بیستم ظهور کرد. این اتفاق توانست در یک مدت کم در بیشتر نقاط دنیا افزایش تولید محصولات کشاورزی را به ارمغان آورد. ولی امروزه به خاطر توجه نکردن به مسائل اخلاقی و اجتماعی مثل حقوق دیگر موجودات و سلامت زمینهای کشاورزی و منابع طبیعی، نگاه به کشاورزی به سبک نوین تغییر یافته است.

حفظ منابع طبیعی مخصوصا منابع طبیعی تجدید ناپذیر و ذخیره‌ کردن آنها برای نسلهای آینده، با افزایش روز افزون جمعیت و احتیاج داشتن به غذای بیشتر و همزمان با تخریب محیط زیست مورد توجه قرار گرفت. همچنین اندیشه‌ کشاورزی پایدار و تبدیل کشاورزی از مصرف پرنهاده به کم‌ نهاده درست شد.

کیفیت نباید فدای کمیت شود.

در ابتدا محصولات ارگانیک فقط شامل سبزی های تازه بود. افرادبه دنبال غذایی بودند که بودن هیچ مواد شیمیایی و تازه پرورش یافته باشد. لذا این افراد تمایل داشتند که محصولات ارگانیک را به صورت مستقیم از کشاورزان تهیه کنند.

کشاورزی سنتی در مقابل کشاورزی ارگانیک قرار دارد. به این دلیل که در نحوه تولید و نگهداری محصولات این دو روش، تفاوت‌های زیادی وجود دارد.

کشاورزی ارگانیک

کشاورزی ارگانیک یک راه کشاورزی بدون استفاده از هیچ نوع مواد شیمیایی یا مصنوعی می باشد. همچنین در راستای توسعه‌ ی پایدار کشاورزی و بر اساس استانداردهای جهانی صورت می پذیرد. این محصولات، با بالاترین مقادیر مواد غذایی و کمترین تاثیر بر روی طبیعت تولید می‌ شوند.


بیشتر بدانید: تفاوت های مرغ سبز و مرغ معمولی / خرید اینترنتی مرغ سبز


 لزوم خرید محصولات ارگانیک

استفاده از محصولات ارگانیک مبتلا شدن به بیماری ها و آلرژی را کم می کند. دلایل انتخاب محصولات ارگانیک به شرح زیر است:

افزودنی‌ های خوراکی

محصولات ارگانیک بدون هر نوع افزودنی‌، نگه‌ دارنده‌، رنگ‌ های مجاز خوراکی، طعم‌ دهنده‌ ها و مونو سدیم گلوتامات پرورش می یابد.

حفاظت از محیط زیست

تعداد زیادی از افراد از محصولات ارگانیک استفاده می‌ کنند چون این مواد برای محیط زیست مناسب‌ تر هستند. آلودگی کمی دارند و کیفیت آب و خاک را حفظ می‌ کنند.

معایب استفاده از محصول ارگانیک

هزینه بالا

هنگامی که برای رشد گیاهان از راه های غیر شیمیایی استفاده می شود، باید زمان و دقت بیشتری برای پرورش گیاه صرف شود. البته اگر هزینه مواد مغذی که به جای کود و محلول های مغذی استفاده می شوند را حساب نکنیم.      پس در آخر رو به رو شدن با یک قیمت بالا نسبت به محصولات معمولی، اتفاق چندان عجیبی نیست. پس اگر علاقه مند به یک زندگی ارگانیک هستید باید بودجه مورد نیاز را برای آن فراهم کنید و این دقیقا چالشی است که موجب می شود. بسیاری از مردم در میانه راه از تصمیم خود برای استفاده همیشگی از محصول ارگانیک منصرف شوند.

فروشگاه محصولات ارگانیک

برای اطمینان پیدا کردن از اصالت محصولات ارگانیک لازم است به فروشگاه های معتبر مراجعه کرد و نباید در هر فروشگاهی به دنبال این محصولات بود. سلوا به عنوان یکی از معتبرترین فروشگاههای اینترنتی محصولات ارگانیک در این زمینه فعالیت می کند.

نگهداری دشوار

 در طول کاشت، پرورش و تولید این محصولات، از مواد نگهدارنده استفاده نمی شود. پس نمی توان آن ها را برای مدت زیادی تازه نگه داشت. حداکثر زمان برای نگهداری این محصولات 1 هفته است.

تولید سخت

پرورش این نوع محصولات کار بسیار دشواری است. به عنوان مثال یک کشاورز در حالت نرمال برای از بین بردن علف های هرز زمین خود می تواند از مواد شیمیای استفاده کند. ولی در کشاورزی ارگانیک امکان انجام این کار وجود ندارد. همچنین برای تامین مواد مورد نیاز گیاهان باید از مواد مغذی و معدنی مختلفی استفاده شود. امکان دارد میزان دسترسی و استفاده از آن ها مشکل باشد.

محصولات ارگانیک

-

خرید محصولات ارگانیک

-

فروشگاه محصولات ارگانیک