بنر اطلاعیه سلوا

خواص شکر قهوه ای چیست؟ چرا باید جایگزین شکر سفید شود؟

1399/10/20   2,045

 

شکر قهوه ای محصولی بسیار محبوب است که به علت داشتن مزایای سلامتی و خصوصیات متفاوتی نسبت به شکر کریستالیزه شده معمولی در سراسر جهان مورد توجه قرار می گیرد. از آنجا که شکر قهوه ای در پروسه شیمیایی متفاوت از قند سفید ساخته می شود. ساختار شیمیایی گوناگونی دارد و بدن ما نسبت به این موضوع کمی متفاوت واکنش نشان می دهد. این فرق کوچک باعث می‌شود این نوع شکر برای افرادی که می‌خواهند. رژیم غذایی خود را دوباره برقرار کنند، سالمتر باشد و بعضی از فواید بسیار آن را به دست آورند. برای خرید شکر قهوه ای به وب سایت سلوا، فروشگاه محصولات ارگانیک، سالم و روستایی مراجعه کنید.

ارزش غذایی شکر قهوه ای

در زمان تغذیه، شکر قهوه ای مواد مغذی کمی بیشتر از شکر سفید را ارائه می‌دهد. این ماده شامل کلسیم، پتاسیم، آهن و منیزیم و غلظت بالای کربوهیدرات ها بیش از نود و هفت درصد وزن است. یک قاشق چایخوری واحد از این قند هفده کالری را تحویل می‌دهد. وجود این مواد مغذی به خاطر ملاسی که در این نوع شکر است. در حقیقت تفاوت شکر سفید و قهوه ای نیز از به ملاس مربوط می‌شود، در فرایند تولید شکر سفید ملاس به‌طور کامل از نیشکر یا چغندر جدا می‌شود، اما در فرایند تولید شکر قهوه ای این مرحله حذف شده و ملاس جدا نمی‌شود. رنگ قهوه ای شکر و قند قهوه ای نیز به دلیل وجود ملاس است.

خواص شکر قهوه ای چیست؟

اکنون که با ارزش غذایی این محصول آشنا شدیم، تقریبا خواص شکر قهوه ای نیز مشخص شده است. اما بیایید تا همراه هم خواص این محصول را نیز بررسی کنید. البته ذکر این نکته لازم است که مصرف شکر قهوه‌ای نیز مضرات مشابه با شکر سفید را دارد، اما به نسب خواصی نیز دارد و از آنجا که عاری از مواد شیمیایی است مضرات جانبی نیز ندارد. 

1. کاملاً عاری از مواد شیمیایی و کاملا طبیعی

برعکس شکر سفید، شکر قهوه ای فاقد مواد شیمیایی است. زیرا در تولید آن نیازی به شیره نیست. شکر قهوه ای از عصاره نیشکر تولید می شود و فقط مقدار کمی شیره دارد. برای خرید اینترنتی شکر قهوه ای به وب سایت sabadsalva مراجعه کنید.

خواص شکر قهوه ای

2. دارای مواد معدنی مهم و مناسب برای بدن

مواد معدنی موجود در شکر و قند قهوه ای به خاطری ملاسی است که به قند اضافه کرده‌اند. شکر قهوه ای منبع خوبی از مواد معدنی مهم مانند کلسیم، آهن، منیزیم و پتاسیم است. روزانه یک قاشق چایخوری شکر قهوه ای به همراه چای، بیست درصد از نیاز روزانه آهن را به شما می دهد. و کلسیم، در واقع برای پیشگیری یا درمان کم خونی در دوران بارداری استفاده می‌شود.

شکل 1: خرید اینترنتی شکر قهوه ای

3. تسهیل گرفتگی قاعدگی و کمک کردن به آن

پتاسیم موجود در شیره که با شکر برای تولید کردن قند قهوه ای ترکیبی شده است به آرامش عضلات از جمله عضله رحم کمک می کند. و انقباضاتی را که در دوران قاعدگی درست می‌کند را تسکین می‌دهد. با این وجود از کالری مصرفی خود مطلع باشید. برای خرید اینترنتی شکر قهوه ای به وب سایت سلوا، فروشگاه محصولات ارگانیک، سالم و روستایی مراجعه کنید.

4. مراقبت از پوست

افزون بر طعم غذاها، شکر قهوه ای برای مراقبت از پوست نیز بسیار مفید است. این ماده مهم در تعدادی از محصولات محافظت از پوست است. به نرم شدن پوست کمک می‌کند و همچنین به از بین بردن کثیفی و سلول‌های مرده پوست کمک می‌کند.

5. جلوگیری از چاقی و بیماری هایی بوجود آمده از آن

شکر قهوه ای برای سلامتی شما بسیار عالی است زیرا در جلوگیری از چاقی کمک می کند. چرا که در قیاس با شکر سفید کالری کمی دارد. البته این تفاوت خیلی کم است.


بیشتر بدانید: سوسیس و کالباس مفید است ! + خرید سوسیس و کالباس خانگی


 6. تقویت انرژی طبیعی و بالا بردن آن تا حد زیادی

درست مانند شکر سفید، شکر قهوه ای برای مدت کوتاهی باعث تقویت انرژی طبیعی می شود. به شما قدرت موقت می دهد و در زمان احساس ضعف به شما کمک می کند. با این حال، از آنجا که شکر قهوه ای مواد مغذی کمی یا فاقد مواد مغذی است. شکر سفید یا حتی قهوه ای فقط می تواند برای مدت وقت کوتاه انرژی شما را تأمین کند. این اثر در اثر کم شدن سطح هورمون سروتونین ایجاد می شود. برای خرید اینترنتی شکر قهوه ای به وب سایت سلوا مراجعه کنید.

فواید شکر قهوه ای

7. کمک به بهبود هضم و آسان کردن آن برای بدن

از دیگر خواص شکر قهوه ای می توان به خواص آن برای کمک به هضم غذا اشاره کرد. این نوع شکر برای دستگاه گوارش شما بسیار خوب است چون به بهبود سلامت دستگاه گوارش کمک می کند. نوشیدن آب جوشانده شده با برش‌های زنجبیل و کمی شکر قهوه ای برای درمان یبوست بسیار مفید است. 

8. کمک های اولیه سریع و قابل توجه برای شما

اگر خود را اصلاح کرده و ضد عفونی کننده ندارید، از مواد شیرین استفاده کنید. این می تواند به بهبودی جزئی کمک کند. شکر قهوه ای به عنوان یک ضد متورم کار میکند و خصوصیت ضد میکروبی آن امکان دارد از بروز عفونت جلوگیری کند. برای خرید اینترنتی شکر قهوه ای به وب سایت سلوا، فروشگاه محصولات ارگانیک، سالم و روستایی مراجعه کنید.

زخم را با صابون و آب تمیز کرده و بعد کمی شکر قهوه ای را روی برش یا زخم بریزید. یک بانداژ را روی آن قرار بدهید و چند ساعت نگه دارید. طی 36 ساعت یک یا دوبار تکرار کنید. قبل از آنکه متوجه چیزی شوید، بهبود می یابد. درباره فروش مرغ سبز در اصفهان مقاله تألیف گردیده است که توصیه می گردد آن را مطالعه نمایید.

9. کمک به درمان انقباضات رحمی و پیشگیری از آن

از زمان های گذشته، شکر قهوه ای برای خانم هایی که از انقباضات رحمی رنج می برند بسیار مفید بوده است. زیرا استفاده کردن از شکر قهوه ای یک داروی بسیار خوب برای درمان انقباضات دردناک رحم حساب می شود.

10. مفید برای زنان باردار و از بین برنده خطاهای ممکن برای بدن

شکر قهوه ای برای بهتر شدن سریع خانم ها پس از زایمان بسیار خوب است. وقت زیادی برای بهبودی خانم ها پس از زایمان طول می کشد .ولی مصرف شکر قهوه ای به کم تر شدن با سرعت زمان خوب شدن کمک می کند.  برای خرید اینترنتی شکر قهوه ای به وب سایت یا اپلیکیشن سلوا مراجعه کنید.

 

ش

-

ک

-

ر

-