بنر اطلاعیه سلوا

چرا باید حبوبات ارگانیک مصرف کنیم؟! + فیلم/ خرید حبوبات ارگانیک از مزرعه

1397/08/22   9,792

ابتدا به مقدمه ای راجع به شرایط و روش های تولید حبوبات می پردازیم،

حبوبات عموما گیاهان گرما دوستی هستند و در مناطقی با شب های خنک و روزهای گرم پیوند عمیقی دارد. برای کاشت حبوبات، انتخاب بذر اهمیت زیادی دارد. با انتخاب صحیح بذر، به تولید رضایت بخش دست خواهید یافت. در انتخاب بذر به موارد زیر توجه کنید:

  • قوه نامیه: بذر انتخابی رسیده، سالم و تازه باشد و قوه نامیه آن از ۹۵ درصد کمتر نباشد.
  • خالص بودن بذر: بذر گزینشی باید خالص و یکنواخت باشد.
  • پاک بودن بذر: بذر حبوبات باید از ناخالصی های بذری و غیر بذری و علف های هرز به دور باشد.

زمین برای کاشت باید به اندازه کافی عمق داشته باشد. ضمن اینکه خاک دارای سطحی نرم و حاصلخیز باشد. تهیه زمین حبوبات با هدف از بین بردن علف های هرز، زیر خاک بردن بقایای گیاهی، نرم کردن و افزایش عمق خاک زراعی، زیر خاک بردن مواد تقویت کننده و حفظ رطوبت موجود در خاک است.

در ایران برای کاشت حبوبات چند روش وجود دارد:

  • هیرم کاری و دست نشان
  • خشکه کاری دست پاش
  • روش خشکه کاری و جوی و پشته

که البته بسته به محصول و شرایط جغرافیایی مدل های مختلف آن را انتخاب می کنند و انجام می دهند.

 برای خرید حبوبات ارگانیک سلوا کلیک کنید.

 


بیشتر بدانید: صفر تا صد محصولات ارگانیک + فیلم


در کنار این روش ها، ویژگی های تولید ارگانیک را هم در نظر بگیرید که به ارتقای سلامت و کیفیت بیشتر محصول کمک می کند.

کشاورزی ارگانیک، نوعی کشاورزی است که در تولید و فرآوری محصولات آن از کودهای شیمیایی، سموم، هورمون‌ها و دگرگونی‌ها و دستکاری‌های ژنتیکی استفاده نشود و همه مراحل تقویت زمین، کاشت و برداشت با استفاده از نهاده‌های طبیعی باشد. کشاورزی ارگانیک، سیستمی تولیدی است که سلامت خاک، اکوسیستم‌ها و انسان را پایدار می‌سازد و بر فرایند بوم شناسانه، تنوع زیستی و چرخه‌های سازگار با شرایط محلی تکیه دارد. فراورده‌های کشاورزی زیستی در کشور ما با نام محصولات سالم شناخته می‌شود. کشاورزی زیستی، یک سیستم مدیریتی جامعی است که کمیت و کیفیت محصولات از تولید تا فرآوری و انتقال به مصرف‌کننده، سلامت خاک، گیاه، حیوان، انسان، میکروارگانیسم‌ها، محیط سیاره زمین به عنوان یک موجود زنده واحد، اصول اکولوژیکی، محیط زیست، اصول عدالت و روابط اجتماعی، احترام به مخلوقات و اصول پایداری زیستی در آن مد نظر است.

در ایران یکی از معدود مناطقی که حبوبات کاملا ارگانیک کشت می شود مزارعی در منطقه اردبیل است که علاوه بر رعایت استاندارهای ارگانیک ایران، گواهی نامه ارگانیک اتحادیه اروپا را نیز دارد. این مزارع به جای استفاده از سموم و علف کش های شیمیایی از کود های حیوانی ، کمپوست (مخلوط کود گیاهی و خاک ) ، استفاده از حشراتی مثل کفش دوزک برای کنترل آفات و پخش مالچ طبیعی که هیچ ضرری به محیط زیست نمی رساند استفاده می کنند. همچنین نگهداری حبوبات سلوا بدون قرص سمی کاربیت و توسط سردخانه یا کولر های گازی یا پودر سیر انجام می گیرد و در راستای کمک به کسب و کار روستایی ، تمیز کردن حبوبات ها به صورت دستی انجام می شود.

اخیرا در ایران خرید حبوبات ارگانیک رونق بیشتری گرفته و مردم علی رغم اختلاف قیمت ترجیه می دهند محصول سالم مصرف کنند.

 

فروشگاه محصولات سالم و روستایی سلوا یکی از مراجع معتبر برای فروش حبوبات ارگانیک به حساب می آید.


 

ویژگی های حبوبات سلوا:

- حبوبات سلوا از مزارع ارگانیک اردبیل و تبریز تامین می شود. 

- دارای گواهی تاییده محصولات ارگانیک از کشور سوئیس

- یک دست، پاک شده و خوش پخت است.

- بدون هر گونه سم و کود شیمیایی 

- نگهداری حبوبات ارگانیک سلوا بدون قرص سمی کاربیت و توسط سردخانه یا کولر گازی انجام می شود.

- استفاده از کود حیوانی

- مبارزه با آفات توسط گیاه

- طبع: گرم و تر

شرایط نگهداری و ماندگاری: یک سال در محیط خشک و خنک

مجوز ارگانیک حبوبات

 

توضیحات تکمیلی:

1- کشاورزان مورد نظر سلوا در جهت حفظ دو عنصر اصلی تولید، یعنی آب و خاک از روش های کاملا طبیعی برای تولید محصول سالم بهره می گیرند. به جای استفاده از سموم و علف کش های شیمیایی از کود های حیوانی، کمپوست (مخلوط کود گیاهی و خاک)، استفاده از حشراتی مثل کفش دوزک برای کنترل آفات و پخش مالچ طبیعی که هیچ ضرری به محیط زیست نمی رساند استفاده می کنند.
2- خرید حبوبات ارگانیک سلوا این پیام را به کشاورزان می رساند که شما به سلامت خود توجه دارید و انگیزه کشاروزان برای تولید محصول مرغوب و باکیفیت را افزایش می دهد.

3- خرید اینترنتی حبوبات ارگانیک سلوا مانع از ورود انوع سموم شیمیایی و سرطان زا به بدن شما می شود.

 

 

در این ویدئو پسر 11 ساله درباره چرایی استفاده از محصولات ارگانیک صحبت می کند و حقایقی در مورد محصولات کشاورزی را بازگو می کند. اینکه باید پول بیشتری مصرف کنید و محصولات ارگانیک بخرید یا همین پول را صرف خرید دارو کنید. اتنخاب با شماست. 

حبوبات ارگانیک

-

خرید حبوبات ارگانیک

-

قیمت حبوبات ارگانیک