بنر اطلاعیه سلوا

چرا خرید محصولات ارگانیک یک الزام است؟ / فروشگاه محصولات ارگانیک سلوا

1399/09/26   3,166

همانطور که در دیگر مقالات موجود در سایت گفته شده است، محصولات ارگانیک محصولات سالمی هستند که می توانند ضامن سلامتی افراد باشد. در این مقاله درباره لزوم خرید محصولات ارگانیک و همچنین در مقالات بعدی درباره معرفی فروشگاه محصولات ارگانیک در تهران  با شما صحبت خواهیم کرد.

این دسته از محصولات به شکلی کاشت می شوند که در فرآیند رشد آنها از هیچگونه مواد سمی و اضافه استفاده نمی شود.

 

چرا فروشگاه محصولات ارگانیک ایجاد شد؟

اواسط قرن 20 بود که کشاورزی به شکل صنعتی توسعه پیدا کرد و اصطلاحا انقلاب سبز به وجود آمد. این پروسه و رشد در تایمی بسیار کوتاه توانست در تمام جهان شناخته شده و مورد استفاده قرار گیرد. چرا که مردم در همه جای دنیا تمایل دارند که از مواد غذایی سالم استفاده نمایند. اما متاسفانه با وجود لزوم خرید محصولات ارگانیک، این خدمات در تمام دنیا مورد استفاده قرار نمی گیرد. چرا که همواره در تولیدات کشاورزی از انواع مواد شیمیایی و سموم استفاده می شود. در کنار استفاده از سموم، گاهی برای کم کردن زمان رشد محصولات، از انواع هورمون ها در این زمینه استفاده می شود. همه این موارد می تواند در طولانی مدت تاثیرات زیادی را بر سلامت افراد گذاشته و تاثیرات طولانی مدت آن بسیار مخرب باشد.

برای خرید حبوبات ارگانیک از فروشگاه محصولات سالم و روستایی سلوا کلیک کنید.منابع طبیعی،‌ سرمایه فرزندان ما

منابع طبیعی دارای ارزش و اهمیت بسیار زیادی است. لذا در تمام جهان همواره طرفداران محیط زیست، به فکر حفظ و حراست از منابع طبیعی هستند. یکی از مهم ترین این منابع، خاک است. خاک منبعی غنی برای کشاورزی به حساب می آید. اما کمتر کسی به سلامت خاک و استفاده صحیح از آن در زمینه کشاورزی توجه می کند. این در حالی است که جمعیت کره زمین همواره در حال رشد و زیاد شدن است. در نهایت نیاز ما به غذا بسیار بیشتر می شود. پس ما در طول زمان نیاز به غذای بیشتر خواهیم داشت. اما در کنار اهمیت به کمیت غذا،‌ لازم است که به کیفیت آن نیز توجه نماییم.

 ابتدا در فروشگاه محصولات ارگانیک، صرفا محصولات به سبزیجات محدود می شد. اما با گذر زمان و اطلاعات بیشتر در خصوص این دسته از مواد غذایی، کاشف به عمل آمد که تمامی محصولات کشاورزی را می توان به صورت ارگانیک تولید و عرضه کرد.

در ادامه تفاوت محصولات ارگانیک را با محصولات طبیعی بررسی خواهیم نمود. همچنین توجه داشته باشید که شما همواره می توانید به فروشگاه محصولات ارگانیک این مجموعه با نام سلوا مراجعه کرده و با خیال راحت خرید محصولات ارگانیک را انجام دهید.


بیشتر بدانید: سوسیس و کالباس مفید است ! + خرید سوسیس و کالباس خانگی


 محصولات ارگانیک با محصولات غیر ارگانیک چه تفاوت هایی دارند؟

در ابتدای این مقایسه، بررسی خواهیم کرد که هرکدام از این دو محصول، چه ویژگی هایی دارند. پس با ما همراه باشید.

1. محصولات ارگانیک و ویژگی های آن

محصول ارگانیک به محصولی گفته می شود که بر روی بسته بندی آن برچسب های مورد نیاز درج شده باشد. این برچسب ها نماد کاشت محصول در شرایط استاندارد و بر اساس اصول کشاورزی و دامپروری ارگانیک است. این برچسب زمانی به یک محصول الصاق می شود که در شرایط کاملا سالم کشت شده باشد. در واقع شرایط رشد آن باید عاری از هرگونه مواد شیمیایی و سمی باشد. مواد شیمیایی اعم از انواع کود و یا سموم دفع آفات و نیز هورمون ها هستند که به محصولات کشاورزی زده می شوند تا سالم مانده و رشد مناسبی در زمان کوتاه داشته باشد. همچنین در زمان رشد از ارگانیسم های تغییر ژنتیک نیز به دور می باشند.

 در حقیقت یک محصول ارگانیک در شرایط کاملا طبیعی رشد می کند. تولید محصولات ارگانیک صرفا شامل محصولات کشاورزی نمی شود. بلکه محصولات دامی نیز می تواند در شرایط ارگانیک تولید شود.

در واقع یک محصول حیوانی زمانی ارگانیک است که تمامی شرایط تعریف شده به عنوان استاندارد تولیدات دامی ارگانیک، در این خصوص رعایت شود. بنابراین طبق این تعریف آنتی بیوتیک های تزریقی و یا مصرفی حیوانات، عامل غیر ارگانیک بودن این محصولات خواهد بود. اما شاید سوالی که مطرح شود این باشد که محصولات ارگانیک در شرایط طبیعی پرورش می یابند. پس تفاوت محصولات طبیعی و ارگانیک در چیست. بیایید درباره محصولات طبیعی بیشتر صحبت کنیم.


بیشتر بدانید: خواص شیره انگور از نظر طب سنتی / خرید شیره انگور


2 . محصولات غیر ارگانیک یا همان محصولات طبیعی

محصولات غیر ارگانیک که با عنوان محصولات طبیعی نیز شناخته می شوند، محصولاتی هستند که کنترل کمتری بر روش کاشت و پرورش آنها وجود دارد. متاسفانه این محصولات در حال حاضر با بسیاری از محصولات ارگانیک، برچسب می خورند. این یک اتفاق بسیار خطرناک است. چرا که در پرورش آنها انواع مواد شیمیایی و مصنوعی به کار برده می شود. لذا در دسته محصولات ارگانیک و کاملا سالم قرار ندارند و این برچسب ها صرفا به لحاظ تجاری بر روی آنها چسبانده می شود. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم که خرید محصولات ارگانیک را صرفا از فروشگاه محصولات ارگانیک معتبر خریداری نمایید تا نسبت به کیفیت محصولات و راستی آزمایی آن اطمینان داشته باشید. فروشگاه سلوا ارائه دهنده بهترین محصولات ارگانیک بوده که خیال شما را بابت خرید محصولات ارگانیک راحت می کند.

 

چه مواردی باعث می‌ شود که یک محصول،‌ ارگانیک محسوب نشود؟

در ارگانیک بودن یک محصول، فاکتورهای زیادی حائز اهمیت هستند. برای مثال اگر محصول در دسته میوه جات و یا سبزی جات باشد، خاک در رشد آنها بسیار تاثیر گذار است. لذا برای تولید هر محصول،‌ لازم است فاکتورهایی از اولین مرحله تا برداشت مورد استفاده قرار گیرد. اما به طور کلی،‌ موارد ذیل می تواند در این موضوع بسیار تاثیرگذار باشد.

مواد افزودنی به محصولات خوراکی و انواع آنها

محصول ارگانیک در واقع محصولی است که در شرایط کاملا طبیعی و بدون استفاده از هرگونه مواد افزودنی تولید شود. یعنی در فرآیند رشد آن هیچ گونه مواد شیمیایی اعم از کود، سم و آفت کش استفاده نشود . اما محصولی که هرگونه مواد نگهدارنده و یا افزودنی ای داشته باشد، دیگر ارگانیک محسوب نخواهد شد. لذا هنگام خرید محصولات ارگانیک،‌ به این نکته توجه داشته باشید.

شرایط زیست محیطی و عوامل محیطی

یکی از نکات حائز اهمیت در رشد و پرورش محصولات ارگانیک این است که شرایط محیطی آنها درست باشد. برای این منظور، استانداردهایی از سمت سازمان های ذیربط تعریف شده است. لذا فروشگاه محصولات ارگانیک موظف است محصولاتی را برای فروش عرضه کند که طبق این استانداردها تولید شده باشد.

 

فروشگاه محصولات ارگانیک سلوا، بهترین محصولات ارگانیک را بر اساس استانداردها تهیه کرده و به مصرف کنندگان عرضه می کند. لذا برای خرید محصولات ارگانیک می توانید به فروشگاه سلوا مراجعه نمایید.

برای اطلاع از محصولات ارگانیک، نحوه کاشت و پرورش و همچنین خواص آن ها، با مقالات sabadsalva همراه باشید. تیم سلوا همواره در تلاش است که در کنار عرضه محصولات ارگانیک، اطلاعات مناسبی را در این رابطه در اختیار شما قرار دهد.

 

محصولات ارگانیک

-

خرید محصولات ارگانیک