بنر اطلاعیه سلوا

خرید عمده محصولات ارگانیک و 3 نکته برای ارگانیک بودن محصول

1399/10/02   468

فهرست مطالب

همه چیز در مورد خرید عمده محصولات ارگانیک

محصولات ارگانیک چیست؟ به چه محصولی ارگانیک می گویند؟

چرا محصولات ارگانیک را باید جایگزین کنیم؟

عواملی که باعث میشود یک محصول ارگانیک نباشد؟

عوامل ضد آفت و از بین برنده ی آفات

افزونه هایی که جلوی ارگانیک بودن را میگیرند

عوامل محیطی موثر در تولید محصول

از کجا بدونم محصولی که در حال خرید آن هستم ارگانیک است؟

چه موادی را با استفاده از محصولات ارگانیک از دست میدهیم؟

فهرست اشکال

شکل 1 خرید عمده محصولات ارگانیک

شکل 2 سبد سلوا

 


 

همه چیز در مورد خرید عمده محصولات ارگانیک

خب در این مطلب شما در سایت سبد سلوا، همه چیز را راجع به محصولات ارگانیک مشاهده و مطالعه خواهید کرد. ما این مطلب را به شکلی برای شما انتشار داده ایم که بتوانید به بهترین شکل ممکن آنچه که نیاز هست را متوجه شوید. در اصل هدف ما این است که بتوانیم به سوالات شما پاسخ دهیم. پس در ادامه با ما همراه باشید. همچنین ما در این مقاله برای شما شکل 1 خرید عمده محصولات ارگانیک را قرار داده ایم. هدف از قراردهی این تصویر افزایش فهم مطالب بوده است. پس آنرا مشاهده نمائید.

محصولات ارگانیک چیست؟ به چه محصولی ارگانیک می گویند؟

در ابتدا ما به انی موضوع خواهیم پرداخت که اصلا محصول ارگانیک چه محصولی است. و پس از آن ادامه ی مطالب را ادامه خواهیم داد. همچنین دقت کنید که برای خرید عمده محصولات ارگانیک میتوانید از سایت ما اقدام نمائید.

به محصولی ارگانیک گفته میشود که در پروسه رشد و به ثمر رسیدن آن هیچگونه دخالت غیر طبیعی وجود ندارد. برای مثال خاکی در آن محصول ارگانیک تولید میشود که از سموم و نیز مواد شیمیایی عاری باشد. مثلا در آن خاک از موادی که باعث نابودی علوفه هرز میشود استفاده نشده باشد. و یا برای تقویت و بهبود نتیجه به آن مواد شیمیایی و محلول ها نرسیده باشد. این خاک از کود های طبیعی حیوانی و یا گیاهی بهره مند میشوند. گیاهان از چنین کودهایی در این خاک تغذیه میکنند. در نهایت محصولات حاصله را محصولاتی ارگانیک گویند.

در حال حاضر این دسته از محصولات طرفداران بسیاری پیدا کرده اند. دلیل آن هم این است که این دسته از محصولات از نظر ارزش غذایی بسیار سالم تر از دسته ی دیگر محصولات میباشد. اما متاسفانه هنوز این دسته از محصولات در سبد خرید های خانواده های ایرانی زیاد جایی باز نکرده اند. امید است که این مقاله بتواند در این قسمت کمک کند که شما محصولات سالم تری را بر سر سفره تان استفاده نمائید.

خب در این قسمت متوجه شدیم که به چه محصولی ارگانیک گفته میشود. اما جهت شفاف سازی در قسمت بعدی دلیل استفاده و بهره مندی از محصولات ارگانیک را باهم بررسی خواهیم کرد. پس در ادامه با ما همراه باشید.

شکل 1 خرید عمده محصولات ارگانیک

 

چرا محصولات ارگانیک را باید جایگزین کنیم؟

یکی از خدمات و فوائدی که استفاده از محصولات ارگانیک به شما ارائه میدهد این است که احتمال ابتلا به برخی بیماری ها و یا آلرژی ها را کم میکند. اگر شما هم نگران موارد بهداشتی هستید، در اینجا به شما توصیه میشود که از محصولات ارگانیک استفاده کنید. ولی سوال اصلی که باقی میماند این است که در حقیقت دلیل استفاده و بهره مندی از محصولات ارگانیک چیست؟؟ و همچنین در مقالات بعدی خواهیم گفت که چرا خرید عمده محصولات ارگانیک به صرفه تر میباشد.

 در این قسمت نیز توصیه میکنیم مطلبی که در خصوص شکر قهوه ای چیست و چه خواص و فوایدی دارد؟ گفته شده است را نیز مطالعه کنید.

عواملی که باعث میشود یک محصول ارگانیک نباشد؟

 

عوامل ضد آفت و از بین برنده ی آفات

قبل از ذکر این نکته sabadsalva به شما در خرید عمده محصولات ارگانیک کمک میکند. و اما یکی از مواردی که در حال حاضر در کشاورزی میتوان از آن بهره مند میشود این است که مواد شیمیایی ای برای از بین بردن آفات مورد استفاده قرار میگیرد. دلیل استفاده از این محصولات: نابود کردن حشرات مضر، آفت هایی که باعث از بین بردن محصولات میشوند و ... است. این مواد که با استفاده از سم پاش ها به گیاهان میرسند، جلوی آسیب ها را میرسانند در حالی که خودشان آسیب زن میباشند.

 

افزونه هایی که جلوی ارگانیک بودن را میگیرند

نکته ی دیگر در استفاده از محصولات ارگانیک این است که پس از عرضه نباید افزودنی های خوراکی بگیرد. اگر محصولی که خریداری میکنید دارای مواد نگهدارنده و از این قبیل مواد باشد، دیگر ارگانیک محسوب نمیشود.

عوامل محیطی موثر در تولید محصول

خاک، آب و هوا و دیگر عوامل محیطی که در رشد محصول تاثیرگذار هستند، میتواند یک محصول را از ارگانیک بودن به غیر ارگانیک بودن مبدل کند. هرچه کیفیت آب و خاک و هوایی که گیاه با آن در تماس است بالاتر باشد، محصول ارگانیک بالا تر و کیفیت بیشتری خواهد داشت.

و اما در قسمت بعدی با هم بررسی خواهیم کرد که چگونه بفهمیم که یک محصول ارگانیک است یا نه. پس با ما همراه باشید. همچنین یک تصویر مرتبط با این موضوع برای شما قرار داده ایم. توصیه میکنیم به شکل 2 سبد سلوا سری بزنید و از آن دیدن کنید. این تصویر همچنین به شما در خرید عمده محصولات ارگانیک نیز کمک میکند.

شکل 2 سبد سلوا

 

از کجا بدونم محصولی که در حال خرید آن هستم ارگانیک است؟

شما میتوانید با استفاده از برچسب ها و لیبل های مندرج بر روی محصولات از ارگانیک بودن و یا نبودن آن مطلع شوید. اشتباه نکنید. منظورم این نیست که بر روی جعبه ی یک محصول درج شده باشد "ارگانیک". این نماد از ارزشی برخوردار نیست. بلکه تنها یک برچسب است برای اینکه شما متوجه ارگانیک بودن و یا نبودن آن بشوید. آن هم برچسب USDA است که در صورت وجود در روی یک محصول به معنای ارگانیک بودن ان میباشد. در حقیقت در صورتی که یک محصول تا بیش از 95 درصد ارگانیک باشد مشمول این برچسب میشود. پس در زمان خرید دقت کنید که برچسب USDA بر روی محصول مورد نظرتان موجود باشد. و در پایان خواهیم گفت که محصولات ارگانیک چه ضرراتی دارند.

چه موادی را با استفاده از محصولات ارگانیک از دست میدهیم؟

ضرری که محصولات ارگانیک میتوانند به بدن برسانند این است که یکسری باکتری بر روی آنها وجود دارد. دلیل آن هم این است که چون از آنتی بیوتیک ها و نیز دافع آفات در این محصولات استفاده نمیشود. امکان رشد یکسری باکتری وجود دارد که این باکتری ها میتوانند به بدن آسیب وارد کنند. امیدواریم که از این مطلب سبد سلوا لذت برده باشید. همچنین توصیه میکنیم که برای خرید عمده محصولات ارگانیک از سایت ما مشاهده نمائید.

محصولات ارگانیک

-

محصول ارگانیک

-

ارگانیک محصول

-

ارگانیک محصولات

ایتوک سلوا