بنر اطلاعیه سلوا

تفاوت های مرغ سبز و مرغ معمولی / خرید اینترنتی مرغ سبز

1399/10/25   26,312

آیا مرغ سبز همان مرغ ارگانیک معروف می باشد؟

نه، در ایران مرغی به نام «مرغ ارگانیک» وجود نداره. مرغ ارگانیک به مرغی می گویند که دانه و آبی که می خورد، ارگانیک باشد. یعنی از هیچ مدل ماده غیرطبیعی، شیمیایی و افزودنی های پرتنوع برای تغذیه و پرورش آن استفاده نشود. این چنین مرغی نباید هیچ نوع دارویی از جمله انواع آنتی بیوتیک ها را در حین زمان رشدش دریافت کرده باشد. اما اکنون مرغداری های ایران به توانایی تولید مرغهای ارگانیک نرسیده اند. برای خرید مرغ سبز  میتوانید به فروشگاه اینترنتی سلوا، فروشگاه محصولات ارگانیک مراجعه کنید.

 اختلاف و تفاوت مرغ سبز با مرغ معمولی چیست؟

مرغ های سبز، هیچ مدل آنتی بیوتیکی دریافت نمی کنند. این مرغ ها در زمان دوره پرورش، ۳ بار توسط سازمان دامپزشکی کشور آزمایش می شوند. و درصورتی که نتیجه آزمایش ها نشان دهد در هر ۳ نوبت بدنشان فاقد داروهای نام برده بوده. مجوز فروش به عنوان مرغ سبز را دریافت می کنند. در حالتی که وجود هرنوع آنتی بیوتیک یا داروهای ضدکوکسی دیوز در بدن این مرغ ها ثابت شود. ديگر نشان مرغ سبز برای عرضه به آن ها داده نمی شود. اکنون، تقریبا سه سال است که مرغداری های ایران در حال تولید و پرورش مرغ های سبز و ارائه آن ها هستند.


بیشتر بدانید: سوسیس و کالباس مفید است ! + خرید سوسیس و کالباس خانگی


شکل 1: خرید مرغ سبز در مشهد

 

تعداد زیادی از مردم فرق بین مرغ سبز و ارگانیک را نمی دانند. و به خطا مرغ های سبز را ارگانیک می نامند در حالی که در تولید و پرورش مرغ سبز هیچ گونه آنتی بیوتیک و داروهای ضد کوکسی دیوزی) .نوعی بیماری انگلی طیور است. که به طور معمول تولید کنندگان به منظور پیشگیری از مبتلا شدن مرغ ها به انواع بیماری ها، از دارو های آنتی بیوتیک استفاده می کنند.

معمولاً تولید کنندگان برای جلوگیری از مبتلا شدن مرغ ها به این گونه بیماری، داروی کوکسی دیوز که نوعی آنتی بیوتیک است. را به مرغ ها می دهند ) استفاده نشده باشد . ولی همانطور که گفتیم در تولید و پرورش مرغهای سبز هیچ مدل آنتی بیوتیکی استفاده نمیشود. برای خرید مرغ سبز  میتوانید به فروشگاه اینترنتی sabadsalva مراجعه کنید.

براساس قیمتهای بازار قيمت این گونه مرغ بیشتر از مرغ های معمولی است. این افزایش قيمت به دو علت است؛ نخست اینکه مدیریت پرورش این مرغ ها بسیار حساس و دقیق است. برای این که ظرف ۴۵ روزی که قرار است پرورش پیدا کنند، اصلاً نباید بیمار شوند. تا مرغداران مجبور به استفاده از آنتی بیوتیک ها برای درمان آنها نباشند.

 امیدواریم در آينده ای نه چندان دور، شاهد آگهی و استقبال بیشتر از مرغ های سبز باشیم. تا قيمت آنها هم پایین تر از حدی که است، برسد و تمام مردم قادر به خریدن آنها شوند.  برای خرید مرغ سبز  میتوانید به فروشگاه اینترنتی سلوا، فروشگاه محصولات ارگانیک، سالم و روستایی مراجعه کنید.

 

مزایای استفاده کردن از مرغ سبز به چه اندازه ای است؟

مزایای استفاده کردن مرغ سبز به اندازه ای است که عامل خرید مردم و پرداخت هزینه زیادی باشد مسلماً همينطور است. متأسفانه تعداد زیادی از مرغداری های دوره منع استفاده بعد از تجويز دارو را زمان استفاده از آنتی بیوتیک ها رعایت نمی کنند. و بعضی وقت ها تا روزهای پایان هم به مرغ ها دارو می دهند. این دارو با مصرف مرغ ها، وارد بدن ما می شود و مقاومت دارویی در بدنمان ایجاد می کند. برای خرید مرغ سبز در مشهد میتوانید به فروشگاه اینترنتی sabadsalva مراجعه کنید.

 

با ایجاد مقاومت دارویی به آنتی بیوتیک ها، امکان دارد. بدن زمان رویارویی با بیماری های گوناگون، ديگر به آنتی بیوتیک های ساده پاسخ ندهد. و به اجبار به استفاده داروهایی قوی تر و با قیمتی گران قیمت تر باشیم. هرچه مقدار مصرف آنتی بیوتیک های قوی تر افزایش یابد، امکان آسیب و بروز عوارض دارویی در بدن بیشتر خواهد شد.

 نکته ديگر، آلرژی تعدادی از افراد به بعضی از انواع آنتی بیوتیک ها مثل پنی سیلین است. و مصرف مرغ های معمولی میتواند برای آنها حساسیت های شدیدی را در پی داشته باشد. ضمن این که برخی مرغداری ها هم از آنتی بیوتیک های غیرقانونی که از راه های قاچاق تهیه می شوند، استفاده می کنند.  

برخی از این آنتی بیوتیک های غیرقانونی حتی می توانند. سبب متوقف شدن فعالیت مغز استخوان شوند و کم خونی های کشنده درست کنند.  برای خرید مرغ سبز در مشهد میتوانید به فروشگاه اینترنتی سلوا، فروشگاه محصولات ارگانیک، سالم و روستایی مراجعه کنید.

بعضی از متخصصان معتقد هستند اینگونه داروها می توانند سبب مبتلا به سرطان خون هم بشوند. به سبب طيف بزرگ مشکلاتی که مصرف برخی مرغهای معمولی می تواند برای اشخاص بوجود بیاورد. تلاش و توصیه به تولید، مصرف و استقبال زیادتر از مرغ های سبز است. ضمن این که مرغهای سبز هم به مراتب از مرغهای معمولی خوشمزه تر است.


بیشتر بدانید: خواص برنج طارم فریدون کنار + فیلم / خرید برنج طارم


شکل 2: خرید مرغ سبز

 

به چه دلیلی این افزایش قیمت مرغ سبز وجود دارد؟

عرضه مرغهای سبز با قیمتی زیادتر از قيمت مرغهای معمولی دو علت کاملاً طبیعی می باشد. نخست اینکه مدیریت پرورش این مرغ ها بسیار حساس و دقیق است برای این که ظرف چهل و پنج روزی که قرار است. پرورش پیدا کنند، به هیچ وجه نباید بیمار شوند تا مرغداران ناگزیر به استفاده از آنتی بیوتیک برای درمان آنها نباشند.  برای خرید مرغ سبز  میتوانید به فروشگاه اینترنتی sabadsalva مراجعه کنید.

دوم این که به علت تولید و تقاضای کم استفاده این مرغ ها، قيمت آنها بیش تر می شود. امیدواریم در آينده ای نه آنقدر دور، شاهد تبلیغ و استقبال بیشتر از مرغ های سبز باشیم. تا قيمت آنها هم پایین تر از حدی که است، برسد و تمام مردم قادر به خریدن آن ها شوند. 

چه طور از طبیعی رشد کردن مرغهای سبز مطمئن شویم؟

چندین سال است که مرغداری های ایران در حال تولید و پرورش مرغهای سبز و ارائه آنها هستند. این مرغ در طی دوره پرورش سه الی چهار نوبت (آغاز رشد، دو نوبت اواسط رشد و یک نوبت انتهای رشد). بوسیله سازمان دامپزشکی کشور مورد آزمایش و نمونه برداری قرار می گیرد. و درصورتی که خالی از آنتی بیوتیک باشد مجوز فروش آن به اسم مرغ سبز (نه به اسم ارگانیک) صادر می شود. برای خرید مرغ سبز میتوانید به فروشگاه اینترنتی سلوا، فروشگاه محصولات ارگانیک، سالم و روستایی مراجعه کنید.

در صورتی که وجود هر نوع آنتی بیوتیک یا داروهای ضدکوکسی دیوز در بدن این مرغها ثابت شود. ديگر نشانه مرغ سبز برای فروش به آنها داده نمی شود.

 

ویژگی های مرغ سبز سلوا

- نظارت و کنترل بر کل زنجیره پرورش مرغ

- طعم بهتر و چربی کمتر به دلیل سن کشتار پایینتر

- عدم استفاده از آنتی بیوتیک و دارو در پرورش مرغ

- در کشتارگاه های پیشرفته برای خنک کردن مرغ از چیلر هوایی استفاده می شود در حالی که کشتارگاههای عادی مرغ را داخل آب یخ شناور می کنند. 

- شناور شدن مرغ در آب یخ باعث نفوذ آب در بافت مرغ شده و وزن آن را افزایش می دهد که در نتیجه به زیان خریدار است. همچنین باعث کاهش کیفیت گوشت مرغ نیز می شود.

- با توجه به اینکه آب حوضچه خنک کننده مدام تعویض نمی شود، با گذشت زمان بار میکروبی آن زیاد شده سلامت مرغ ها را تحت تاثیر قرار می دهد.

- بدون پوست

- طبع: سرد و تر

- مصلحات: ادویه گرم، سکنجبین

- خرید مرغ سبز این اطمینان را به شما می دهد که از یک مرغ با کیفیت استفاده می کنید که این مورد در طعم و سلامت غذای شما بسیار تاثیر گذار است. خرید اینترنتی مرغ سبز را با خیال راحت در فروشگاه محصولات سالم سلوا تجربه کنید.

 سوالات متداول در مورد مرغ سبز سلوا

  • ویژگی‌های مرغ سبز سلوا چیست؟ این محصول در حقیقت مرغ سبز شمال است که به صورت کشتار روز در سلوا عرضه می‌شود.
  • مرغ سبز را در تهران از کجا بخریم؟ مرغ سبز شمال کشتار روز را در تهران می‌توانید از فروشگاه سلوا خریداری کنید.
  • مرغ سبز چیست؟ به‌طور خلاصه می‌توان گفت مرغ سبز محصولی فاقد آنتی بیوتیک است.

م