بنر اطلاعیه سلوا

عطر سفره ایرانی

1397/08/21   1,469

برنج از جمله اقلام مصرفی خانوارها و دومین غله پر مصرف پس از گندم است.

افزایش جمعیت ایران و ذائقه ایرانی موجب شده است که برنج قوت غالب مردم کشور باشد، لذا میزان تولید برنج داخلی جوابگوی مصرف خانوارها نبوده و همین امر زمینه ورود برنج های خارجی به کشور را فراهم می کند.
تا چندی پیش برنج های تایلندی و اروگوئه به عنوان اقلام وارداتی به کشور می آمدند و میهمان برخی سفره های ایرانی بودند تا اینکه برنج های دانه بلند با ظاهری آراسته و قد و قامتی کشیده موفق شدند دل بیشتر مردم را ببرند و خود را در دل مردم ایران جا کردند.
این برنج های خوش قد و قامت و خوش تراش در ابتدا چنان قدرتمند و آراسته وارد بازار شدند که گوی سبقت را از برنج بومی و اصیل و معطر ایرانی ربوده و مثل مارهای خوش خط و خال سفره های ایرانی را خوش رنگ و بی عطر کردند.
برنج‌های وارداتی برای زنان باردار بسیار مضراست و به جنین آسیب جدی وارد می‌کنند. برای غذای کودکان هم نباید از این برنج‌ها استفاده کنید چون در رشد آنها اختلال ایجاد می‌کند. آن چه به طور غیررسمی در این خصوص مطرح شده است، آلوده بودن این برنج ها به ماده شیمیایی «فنول» است که به شدت سرطان زاست.
متاسفانه برنج های هندی وارداتی با توجه به ویژگی های غیر معمول و غیر طبیعی که دارند مشکوک به دستکاری ژنتیکی هستند و مصرف آن ها می تواند منجر به بروز مشکلات گوارشی و سایر مشکلات برای سلامت انسان شود.

 همه ما کم و بیش میدانیم که برنج ایرانی یکی از مرغوب ترین و بهترین برنج های دنیا می باشد که عطر و طعم خاص آنها همیشه ما را به سوی خود جذب کرده است .
یکی از فواید برنج ایرانی این است که شامل مقدار زیادی ویتامین B می باشد که وجود همین ویتامین در بدن باعث :
1. عملکرد صحیح دستگاه ایمنی و عصبی بدن
2. سلامت پوست و ماهیچه
3. کاهش استرس و افسردگی
4. کاهش خطر کمتر مبتلا شدن به سرطان ریه
5. افزایش توانایی عمکرد مغز
6. کمک به درمان سوء هاضمه
7. مفید برای عملکرد صحیح قلب و…
می باشد.

◀️ از فواید برنج ایرانی می توانیم به سرشار بودن آن از کربوهیدارات اشاره کرد که باعث تامین انرژی برای سوخت و ساز بدن است ،همچنین فاقد کلسترول بودن برنج باعث شده تا بتواند بخش مهم و عمده ایی از یک برنامه غذایی متعادل را تشکیل دهد .
◀️ بعلاوه این ماده مغذی علاوه بر ویتامین B دارای ویتامین های دیگر مانند : ویتامین D، کلسیم، فیبر، آهن، تیامین و ریبوفلاوین و …. می باشد .
◀️ نشاسته مقاوم از دیگر فواید برنج ایرانی می باشد، برنج از نشاسته مقاوم تشکیل شده است که به شکل هضم‌نشده به روده می‌رسد و به رشد باکتری‌های مفید برای عملکرد عادی روده‌ها کمک می‌کند.
خوب است بدانیم که خاصیت و ویتامین برنج تازه بیشتر از برنج کهنه است.

😇 در سبد محصولات سلوا برنج بومی شیراز و برنج طارم فریدون کنار، از بهترین انواع برنج ایرانی که به صورت سالم و نزدیک به ارگانیک کشت می شوند، موجود می باشد.