بنر اطلاعیه سلوا

قیمت و خرید مرغ سبز در تهران

1400/02/27   2,765

مقدمه ای درباره مرغ های سبز و تفاوت آنها با مرغ معمولی

ممکن است شما هم در فروشگاه مرغی به اسم مرغ سبز را دیده باشید. این مرغ در ایران بسیار رایج شده است. این مقاله هم درباره همین مرغ ها است. در ادامه این مقاله درباره این مرغ ها صحبت می کنیم. برای خرید مرغ سبز می توانید به فروشگاه اینترنتی مرکز فروش مرغ سبز در تهران یعنی سلوا، فروشگاه محصولات ارگانیک، سالم و روستایی مراجعه کنید.

بعضی از مردم فکر میکنند که مرغ سبز اسم دیگر همان مرغ های ارگانیک است درحالی که حقیقت چیز دیگری است.

آیا این مرغ های سبز همان مرغ های ارگانیک هستند؟

برای خرید مرغ سبز می توانید به فروشگاه اینترنتی مرکز فروش مرغ سبز در تهران یعنی sabadsalva مراجعه کنید. در جواب به این پاسخ باید بگوییم که نه. ما در ایران مرغی به نام ارگانیک نداریم. مرغ ارگانیک به مرغی می گویند که دانه و آبی که مصرف می کند ارگانیک باشد؛ این به معناست که این مرغ ها در طول رشد خود نباید از هیچ گونه ماده غیر طبیعی و یا شیمیایی استفاده کنند. این مرغ ها در طول رشد خود نباید از انواع آنتی بیوتیک ها استفاده کنند. متاسفانه مرغداری های ایران هنوز نمی توانند مرغ های ارگینیک را تولید کنند. ممرغ سبز هم همان مرغ سبز است که آنتی بیوتیک ندارد. این یعنی به آنها دارو های آنتی بیوتیک داده نشده است.


بیشتر بدانید: ده روش تشخیص گوشت تازه و سالم/ خرید گوشت تازه


شکل 1: خرید مرغ سبز

 

تفاوت مرغ سبز با معمولی در چه چیزی است؟

بزرگترین تفاوت این دو مرغ این است که مرغ های سبز از هیچ گونه آنتی بیوتیکی استفاده نمی کنند. این مرغ ها در روند رشد خودشان 3 بار به وسیله سازمان دامپزشکی کشور آزمایش می شوند. اگر نتایج آزمایشات نشان دهد که در هر سه بار آزمایش این مرغ های عاری از هرگونه آنتی بیوتیک هستند؛ جواز عرضه به عنوان مرغ سبز به آنها داده می شود. اگر نتایج آزمایشات ثابت می کند که در بدن این مرغ ها مقداری آنتی بیوتیک و یا حتی دارو های ضدکوکسی دیوز وجود دارد؛ دیگر جواز عرضه به عنوان مرغ سبز را دریافت نخواهند کرد. هم اکنون تقریبا سه سال است مرغداری های ایران در تولید و رشد این مرغ ها هستند. برای خرید مرغ سبز میتوانید به فروشگاه اینترنتی مرکز فروش مرغ سبز در تهران یعنی سلوا، فروشگاه محصولات ارگانیک، سالم و روستایی مراجعه کنید.

چگونه و از کجا میتوانیم این مرغ را خریداری کنیم؟

  این مرغ ها به اندازه ای تولید میشوند که میتوانید بیشتر آنها را از میدان های میوه و تره تهیه کنید. البته بعضی از این فروشگاه های زنجیره ای و بعضی از مرغ فروشی های شهر این مرغ ها عرضه می کنند. افزون بر این ها به غیر تهران در 16 استان دیگر  کشور هم میتوانید این مرغ ها را تهیه کنید. اما این مرغ ها قیمت بسار زیادی در این فروشگاه ها دارند، اما اگر میخواهید این مرغ را با قیمت مناسب خریداری کنید میتوانید به sabadsalva مراجعه کنید، چون ما این مرغ ها بسیار ارزان تر از قیمت بازار به فروش می رساند. برای خرید مرغ سبز میتوانید به فروشگاه اینترنتی مرکز فروش مرغ سبز در تهران یعنی سلوا مراجعه کنید.

چرا مرغ سبز از مرغ های معمولی ارزان تر است؟

  اینکه این مرغ ها از مرغ های معمولی گران تر هستن دو دلیل واضح و کامل دارد:

  1. دلیل اول این است که این مرغ ها به دلیل اینکه باید در چهل و پنج روزی که میخواهند پرورش پیدا کنند اصلا مریض نشوند تا مرغداران مجبور نباشند از آنتی بیوتیک ها برای درمان آنها استفاده کنند.
  2. دلیل دوم این است که مردم به خاطر اینکه با این مرغ ها آشنایی ندارند تقاضای کمی برای این مرغ ها وجود دارد به همین خاطر قیمت آنها نیز بسیار زیاد است. امید داریم که در آینده از این مرغ ها استقبال بسیار زیادی شود تا قیمت آنها نیز کم شود.

شکل 2: مرکز فروش مرغ سبز در تهران

 

خاصیت ها و مزیت های مرغ چه چیزهایی هستند؟

 کوکسی دیوز یک نوع بیماری انگلی است؛ وجود این انگل های تک سلولی در پرندگان باعث بوجود آمدن بیماری کوکسیدیوز می شود. به طور معمول مرغداران برای اینکه مرغ هایشان به این بیماری مبتلا نشوند، نوعی آنتی بیوتیک به آنها میدهند که باعث می شود تا در مقابل این بیماری مقاوم بشوند. برای خرید مرغ سبز میتوانید به فروشگاه اینترنتی مرکز فروش مرغ سبز در تهران یعنی سلوا، فروشگاه محصولات ارگانیک، سالم و روستایی مراجعه کنید.


بیشتر بدانید: سوسیس و کالباس مفید است ! + خرید سوسیس و کالباس خانگی


بر طبق همین قائده بسیاری از مرغداران تا روزهای آخر به مرغ ها آنتی بیوتیک می دهند. متاسفانه این داروها از طریق مصرف مرغ ها وارد بدن مصرف کننده می شود، به این ترتیب مقاومت دارویی در بدن مصرف کننده بوجود می آید. اگر در بدن مصرف کننده مقاومت دارویی نسبت به آنتی بیوتیک ها به وجود بیاید. امکان دارد که دیگر به آنتی بیوتیک های ساده پاسخگو نباشد؛ به این ترتیب فرد مجبور می شود تا از آنتی بیوتیک های قوی تر گرانتر استفاده کند. ضمن اینکه بعضی از مرغداران از داروها و آنتی بیوتیک های قاچاق استفاده میکنند. برخی از این آنتی بیوتیک ها میتواند باعث متوقف شدن فعالیت مغراستخوان و بوجود آمدن کم خونی های کشنده شود.

بعضی از کارشناسان معتقدند که داروهایی مثل این میتوانند احتمال مبتلا شدن به بعضی از سرطان ها را افزایش بدهند. به همین خاطر و مشکلات دیگری که مرغ های معمولی میتواننند به وجود بیاورند؛ کارشناسان معتقدند که باید مردم را به استفاده کردن از مرغ های سبز بدون آنتی بیوتیک تشویق کنند. برای خرید مرغ سبز میتوانید به فروشگاه اینترنتی مرکز فروش مرغ سبز در تهران یعنی sabadsalva مراجعه کنید.

مرغ سبز

-

خرید مرغ سبز در تهران

-

قیمت مرغ سبز