بنر اطلاعیه سلوا

خرید برنج عنبربو در تهران

1400/04/24   3,564

مقدمه ای در مورد با کیفیت ترین برنج جنوبی

هیچ کس فکر نمیکرد که زمانی که کاشت این برنج آغاز شد. هیچ شخصی فکر نمیکرد که به یکی از بهترین و پرطرفدارترین برنج های ایران تبدیل شود. این مسئله دلایل بسیار زیادی دارد که یکی از آنها میتواند این باشد جنوبی های خون گرم این محصول را عرضه می کند. اگر شما یکی از طرفداران این برنج خوشمزه هستید  برای خرید برنج عنبربو میتوانید به نمایندگی فروش برنج عنبربو در تهران (sabadsalva) مراجعه کنید.

برنج جنوبی که طرفداران شمالی بسیار زیادی را به خود جذب کرده است.

استان هایی که در آنها برنج عنبربو کشت شامل:

 • ایلام (مانند برنج عنبر بوی سیروان)
 • اصفهان
 • خراسان رضوی (شهر کلات نادری)
 • فارس

یکی از ویژگی های بسیار خوب این برنج این است که قیمت بسیار خوبی دارد که برای خانواده ها کاملا به صرفه است. ویژگی دیگر این برنج این است طعم و مزه بسیار خوبی دارد و از آن دسته برنج هایی است که به خوبی به فروش میروند.

شکل 1: خرید برنج عنبربو

به خاطر چه نام این برنج را عنبربو گذاشتند؟

دلیل نامگذاری این برنج به خاطر است که در دریاهای جنوب ماهی به نام عنبر وجود دارد و ویژگی منحصر به فرد آن ماهی این است که یک ماده به رنگ خاکستری در آن وجود دارد. واژه عنبر در لغت نامه های مختلف به نام ماده خوشبو شناخته میشود. مردم جنوب به خاطر بوی بسیار خوب آن ماده خاکستری رنگ نام این برنج را عنبر گذاشتند. اگر شما یکی از طرفداران این برنج خوشمزه هستید  برای خرید برنج عنبربو میتوانید به نمایندگی فروش برنج عنبربو در تهران (سلوا) مراجعه کنید. جدا از این بحث برنج عنبربو طعم و عطر بسیار خوبی دارد که دلیل بسیار خوبی برای خریدن این برنج میباشد شما میتوانید از سلوا، فروشگاه محصولات ارگانیک، سالم و روستایی مراجعه کنید. یک عیبی که این برنج خوش عطر دارد این است که به شرطی که به صورت آبکش سرو شود بو و عطر خود را از دست میدهد.


بیشتر بخوانید: خواص برنج طارم فریدون کنار + فیلم / خرید برنج طارم


اولین جایی که این برنج در آنجا کشت شده است سیروان بوده است

اولین جایی که این برنج در آنجا کشت شده شهرستان سیروان از شهرستان های استان ایلام بوده است. این محصول به صورت محلی در همان منطقه تولید می شود. اما به خاطر دلایل بسیاری مانند (عطر، مزه، طعم این برنج) الان به یک شهرت جهانی رسیده است. اکثر تاجر های عراقی این محصول را به خاطر قیمت مناسبی و بقیه مزایایی که دارد زودتر از مردم خود استان ایلام میخرند. این یک ویژگی منفی برای این برنج است زیرا اینگونه این برنج در کشور خودمان بسیار گران می شود. اگر شما یکی از طرفداران این برنج خوشمزه هستید  برای خرید برنج عنبربو میتوانید به نمایندگی فروش برنج عنبربو در تهران (sabadsalva) مراجعه کنید.

یکی دیگر از مکان های که برای اولین بار در آن این برنج کشت شده است شهرستان چراداول (ایلام) بوده است. این مکان محل کشت دو نوع برنج (یعنی برنج عنبربو و برنج شمشیری) برای اولین بار بوده است.

ویژگی هایی که در این برنج بسیار به چشم می آیند

ویژگی هایی که این برنج از لحاظ ظاهری دارد این است که مدل آن تمام دانه است و پس از پخت دم نمی کشد. البته باید بیان کنیم که این برنج هم به صورت نیم دانه و تمام دانه وجود دارد. طبع بسیار گرمی دارد. اگر شما یکی از طرفداران این برنج خوشمزه هستید  برای خرید برنج عنبربو میتوانید به نمایندگی فروش برنج عنبربو در تهران (سلوا، فروشگاه محصولات ارگانیک، سالم و روستایی) مراجعه کنید. یک ویژگی خاص و منحصر به فرد این برنج این است که روش پخت این برنج با سایر برنج ها تفاوت دارد. نحوه پخت این برنج را زنان ایلامی به خوبی می دانند. این برنج چون ریز دانه است بدرد مهمانی ها مجالس نمیخورد.

شکل 2: نمایندگی فروش برنج عنبربو در تهران

 

کیفیت پخت این برنج عطر و بوی خوبی دارد

امکان دارد بعضی از افراد فکر کنند که چون این برنج ریز دانه است. برای مصرف خوب نباشد، ولی چون این برنج عطر و بوی بسیار خوبی دارد این نقض خیلی به چشم نمی رسد. یکی دیگر از ویژگی های بسیار خوب این برنج این است که است خیلی خوشپخت است و هنگام میل کردن آن حس بدی به آدم دست نمی دهد. حال شاید این برنج برای مجالس و مهمانی ها مناسب نباشد اما برای مصارف روزانه انتخاب بسیار خوبی است. اگر شما یکی از طرفداران این برنج خوشمزه هستید  برای خرید برنج عنبربو میتوانید به نمایندگی فروش برنج عنبربو در تهران (sabadsalva) مراجعه کنید.

خاصیت ها و مزیت های بسیار خوب این برنج

 • این به طور باور نکردنی سبک است و هضم آن بسیار راحت است و به چربی شکمی تبدیل نخواهد شد
 • باعث می شود تا مواد مغذی بدن شما کم بشود و فشار خون شما کاهش پیدا کند
 • برای کسانی که تغذیه نامناسبی دارند بسیار خوب است
 • اگر شما یکی از طرفداران این برنج خوشمزه هستید  برای خرید برنج عنبربو میتوانید به نمایندگی فروش برنج عنبربو در تهران (سلوا، فروشگاه محصولات ارگانیک، سالم و روستایی) مراجعه کنید.
 • چون این برنج طبع گرم دارد برای کسانی که مزاج بسیار سردی دارند بسیار خوب است
 • درمان بسیار خوبی برای بیماری های جسمی و روحی می باشد.
 • تحریکات معده و روده را به حداقل می رساند.
 • این برنج ویتامین های فراوانی و همچنین مواد مغذی بسیار زیادی دارد.
 • این برنج هر بار که کشت می شود محصول های فراوانی به وجود می آورد.
 • در محیط های مختلف مقاومت کافی را دارا می باشد.
 • این برنج به طور ارگانیک به دست می آید و زمانی که میخواهند کشت آن را شروع کنند از کود ها و سم های شیمیایی استفاده نمی شود.
 • یکی از بهترین ویژگی های این برنج این است که هزینه آن نسبت به بقیه برنج ها قیمت کمتری دارد
 • یک ویژگی عالی این برنج این است که نسبت به بقیه برنج ها قیمت کمتری دارد

 

برنج عنبربو

-

خرید برنج عنبربو

-

فروشگاه برنج