بنر اطلاعیه سلوا

ارگانیک چیست؟ محصولات ارگانیک چه ویژگی‌هایی دارند؟

1400/12/12   4,495

در بین انواع غذاهایی که ما هر روز مصرف می‌‌کنیم به بعضی از آن‌ها ارگانیک گفته می‌شود که دارای ویژگی‌های خاصی هستند. در این میان خوردن یک غذای سالم و مقوی برای انسانی لازم است و شما باید برای این امر اقدامات مختلفی را انجام دهید. در حال حاضر؛ غذای سالم ارگانیک به شکل‌های مختلفی عرضه می‌شود که شما می‌توانید از این موارد بهره‌مند شوید. برای اینکه آگاهی بیشتری در این مورد به دست بیاورید،‌ به شما توصیه می‌کنیم که این مطلب را به صورت کامل مطالعه کنید.

محصولات ارگانیک چیست؟

بسیاری از افراد تعریف درستی از محصول ارگانیک ندارند و در این مورد دچار خطاهای زیادی می‌شوند. در حالت کلی محصول ارگانیک به آن دسته از مواد غذایی گفته می‌شود که در تولید آن‌ها از هیچ‌گونه مواد شیمیایی استفاده نشده باشد. همان‌طور که می‌دانید برای مقابله با انواع آفت‌های محصولات کشاورزی اغلب از سموم شیمیایی و آفت‌کش‌ها استفاده می‌شود، درست است که این سموم باعث از بین رفتن آفت‌ها می‌شوند ولی اثرات آن بر روی محصولات کشاورزی باقی خواهد ماند. در نتیجه این محصولات حاوی مقادیری هرچند ناچیز از مواد شیمیایی هستند و جزو محصولات ارگانیک محسوب نمی‌شوند.
غذای ارگانیک چیست

برای ارگانیک بودن گوشت دام و طیور هم، نه تنها نباید از هورمن رشد برای پرورش آنها استفاده شود، بلکه غذای دام و طیور ارگانیک باید از مواد ارگانیک تامین شود. به این ترتیب گوشت و فرآورده‌های تهیه شده نیز ارگانیک خواهند بود.

زمانی که این میوه‌ها یا سبزیجات را مصرف می‌کنیم،‌ بخشی از این سموم وارد بدن ما می‌شود که در دراز مدت می‌تواند سلامتی ما را به مخاطره بیندازد. برای اینکه این مشکل به کمترین حد خود برسد،‌ برخی از کشاورزان اقدام به تولید محصولات ارگانیک می‌کنند. در این روش برای از بین بردن آفات از روش‌های طبیعی استفاده می‌شود و هیچ‌گونه مواد شیمیایی در آن دخالت نخواهد داشت. به‌طور حتم، مصرف محصول ارگانیک به واسطه عاری بودن از مواد شیمیایی برای سلامتی مفیدتر خواهد بود.

خرید حبوبات ارگانیک از سلوا

 

ویژگی های یک محصول ارگانیک

یک محصول ارگانیک خصوصیات خاص خود را دارد که مهمترین آن طبیعی بودن محصولات است. در واقع یک محصول باکیفیت ارگانیک، تمامی فاکتورهای طبیعی رشد را در خود دارد و به همین علت کیفیت آن نیز نسبت به سایر محصولات معمولی بهتر خواهد بود. در کشت محصولات کشاورزی ارگانیک خبری از کودهای شیمیایی و بذرهای تراریخته نیست. در مورد محصولات حیوانی نیز، برای دام و طیور از غذای بدون مواد شیمیایی و هورمن رشد استفاده می‌شود.

فراورده‌هایی که از این محصولات بدون استفاده از مواد شیمیایی تهیه می‌شوند نیز ارگانیک محسوب می‌شوند. فراوردهای ارگانیک اغلب باید به شیوه طبیعی تهیه شوند و فاقد افزودنی‌های شیمیایی باشند. به‌طور مثال زمانی که قرار است شیره انگور شود، بهتر است تمامی مراحل به صورت صددرصد طبیعی انجام شود و انگور استفاده شده نیز به صورت ارگانیک پرورش داده شده باشد.

آیا واقعا همه محصولات، طبیعی و ارگانیک هستند؟

مسلما همه محصولات غذایی که در حال حاضر می‌بینید طبیعی نیستند. به طور مثال مواد غذایی که به صورت کنسرو شده تولید می‌شوند طبیعی نیستند و از فرایندهای صنعتی برای تولید آن‌ها استفاده شده است. زمانی که شما یک محصول بسته‌بندی را خریداری می‌کنید، می‌توانید از روی بسته‌بندی، ترکیبات موجود در آن را مطالعه کنید. در صورتی که مواد افزودنی در این مواد دیده شد، بدانید که آن محصول، ارگانیک نخواهد بود. بنابراین هنگام خرید محصولات ارگانیک یا از فروشگاه‌های معتبر مانند سلوا اقدام به خرید کنید یا حتما ترکیبات آن را چک کنید.

چرا باید غذای ارگانیک بخوریم؟

بسیاری از افراد هنوز لزوم استفاده از مواد غذایی ارگانیک را درک نکرده‌اند. تجربه نشان داده است که استفاده بلندمدت از غذاهای صنعتی می‌تواند آسیب زیادی به سلامت ما وارد کند. اگر دقت کرده باشید بسیاری از بیماری‌هایی که امروزه شیوع بسیاری پیدا کرده‌اند، در گذشته شیوع چندانی نداشتند. در چنین شرایطی؛ بهترین کار ممکن استفاده از غذای ارگانیک خواهد بود تا بتوانیم حتی‌الامکان استفاده از مواد شیمیایی را کاهش دهیم. اگر شما به صورت مرتب از این غذاها استفاده کنید،‌ به‌طور قطع سلامتی شما هم بهتر از هر زمان دیگری حفظ می‌شود.

اما همانطور که گفتیم مقدار این نوع غذاها زیاد نیست، در نتیجه امکان مصرف آن برای تمام فراهم نخواهد بود. در چنین شرایطی بهتر است تا می‌توانیم از محصولاتی که نسبت به انواع موجود در بازار سالم‌تر هستند استفاده کنیم. سلوا این مهم را برای مشتریان فراهم کرده و شما می‌توانید خوراکی‌های سالم و در عین‌حال خوشمزه‌ای را از این فروشگاه تامین کنید.
محصولات ارگانیک

 

چالش های تولید غذاهای ارگانیک

با توجه به توضیحاتی که درباره غذای ارگانیک داده شد، بسیاری از تولیدکنندگان و کشاورزان در حال تولید این محصولات به صورت گسترده هستند. در حال حاضر میزان مصرف غذای ارگانیک در بسیاری از کشورهای پیشرفته در حال افزایش است. البته از آنجا که این محصولات با کودهای طبیعی پرورش داده می‌شود، تولید انبوه آنها چندان آسان نیست و این چالشی برای تولید انبوده مواد غذایی برپایه مواد اولیه ارگانیک است. به‌علاوه در تولیدات ارگانیک از هورمون‌های رشد نیز استفاده نمی‌شود. از این‌رو میزان تولید مواد غذایی در این حالت کمتر خواهد بود.

از آنجا که در قرن اخیر رشد جمعیت سرعت زیادی داشته، تمام مردم جهان نمی‌توانند به محصولات ارگانیک دسترسی داشته باشند. در چنین وضعیتی فقط بخشی از محصولات موجود در بازار، طبیعی و ارگانیک خواهند بود که بهتر است. همان‌طور که می‌بینید به دلیل کم بودن محصولات ارگانیک بهتر است که آن‌ها را از طریق مراکز معتبری همچون مجموعه سلوا تهیه کنید. از آنجا که فروشگاه سلوا واحد کنترل کیفیت دارد می‌توانید به محصولات آن اطمینان کنید.

معایب محصولات ارگانیک

محصول ارگانیک در کنار تمام فوایدی که برای شما دارد، معایبی نیز خواهد داشت که باید اطلاع کافی از آن‌ها داشته باشید. معمولا محصولات ارگانیک زودتر فاسد و خراب می‌شوند، به همین علت باید آن‌ها را به سرعت مصرف کنید. بنابراین اگر می‌خواهید که برای طولانی مدت یک ماده غذایی را نگهدارید،‌ نباید خیلی روی محصولات ارگانیک حساب کنید. چالش دیگر سخت بودن پیدا کردن مواد غذایی کاملا ارگانیک است که شاید به سادگی نتوانید فروشگاه‌هایی را بیابید که این محصولات را عرضه می‌کنند.

مصرف درست و اصولی غذای ارگانیک در رژیم کتوژنیک بارها توصیه شده است پس بهتر است که حتما آن را جدی بگیرید. اگر می‌خواهید که از غذای سالم ارگانیک برخوردار شوید، بهتر است که درخواست خود را در سایت سلوا ثبت کنید. تمامی مواد غذایی که در این سایت می‌بینید به صورت کاملا طبیعی تولید شده‌اند پس بهتر است که در اولین زمان ممکن برای خرید آن‌ها اقدام کنید. لازم به ذکر است در صورتی که در هنگام خرید محصولات ارگانیک و طبیعی از سایت سلوا نیاز به راهنمایی داشتید می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا مناسب‌ترین گزینه را به شما پیشنهاد دهند.

سوالات متداول در مورد محصولات ارگانیک

  • محصولات ارگانیک را از کجا بخریم؟ فروشگاه‌های آنلاین ارگانیک زیادی مانند سلوا در ایران فعالیت دارند. البته تمام محصولات سلوا ارگانیک نیست، اما محصولات ارگانیک لیبل دارند تا به آسانی قابل تشخص باشند.
  • آیا محصولات ارگانیک خواص بیشتری دارند؟ محصولات ارگانیک به واسطه اینکه حاوی هیچ‌گونه مواد شیمیایی نیستند، ضررهای احتمالی را برای سلامتی ندارند.
  • محصول ارگانیک چیست؟ محصولات ارگانیک بدون هیچ‌گونه کود شیمیایی و آفت‌کش‌های شیمیایی در زمینی که حاوی این مواد نباشند به عمل می‌آیند.

غ